Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mehhiko vastab USA tariifidele

Foto: CAP/MPI/RS ©RS/MPI/Capital Pictures/ Eesti Meedia/ Scanpix

Mehhiko teatas, et kehtestab USA-le ulatuslikud vastutariifid, pärast seda kui USA teatas, et ei pikenda Euroopa Liidule, Kanadale ja Mehhikole tehtud erandit terase- ja alumiiniumi imporditariifidest.

Mehhiko majandusminister ütles, et kehtestatakse tariifid USA tariifidega võrdses ulatuses kaupadele, alates terasest kuni lampide ja õunadeni.

"Mehhiko suhtub sügava hukkamõistuga USA otsusesse need tariifid kehtestada," ütles minister avalduses. "Mehhiko on korduvalt öelnud, et selline meede, toetudes riiklikule julgeolekule, ei ole ei sobilik ega õigustatud."

Märtsis kiitis Ühendriikide president Donald Trump heaks 25-protsendilise imporditariifi terasele ja 10-protsendilise alumiiniumile, tehes ajutise erandi mõnedele USA liitlastele, nende seas Mehhiko, Kanada ja Euroopa Liit.

USA kaubandusminister Wilbur Ross teatas neljapäeval, et riik ei pikenda Euroopa Liidu, Kanada ja Mehhiko jaoks erandit terase- ja alumiiniumitariifidest ning, et need jõustuvad reedel kell 4:00 GMT.

Neljapäeval teatas ka Euroopa Komisjon, et alustab koheselt protsessi vastumeetmete kehtestamiseks USA-le.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: