Mark Galeotti: Lääs peab vastama Venemaale asümmeetriliselt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Mark Galeotti Lennart Meri konverentsil. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Kui keskenduda Venemaa rünnakuid tõrjudes liiga palju instrumentidele, suuname Venemaa jõupingutused mujale, me peame vastama asümmeetriliselt, et Vene võimud seda tunneksid, ütles konsultatsioonifirma Mayak Intelligence direktor Mark Galeotti laupäeval Lennart Meri konverentsil.

"Nende jaoks on suur eelis meie tahtetus ja ühtsuse puudumine. Me peame olema oma tugevustest ja võimetest palju rohkem teadlikud, aga see hõlmab loomingulisemat tegutsemist," lausus Galeotti paneeldiskussioonis.

Standardvastuste asemel peame Galeotti sõnul mõtlema laiemalt ja reageerima viisil, mida Vene president Vladimir Putin tunneks. "Selle koha pealt on tähtis mitte üksnes heidutuse uuesti õppimine, vaid ka selle uuesti õpetamine" oma vastastele, lausus ta.

Mayak Intelligence´i direktori sõnul on korruptsiooni ja Venemaa tegevusele kaasaaitajate paljastamine äärmiselt äärmiselt tähtis ning neid jõupingutusi tuleb suurendada.

Samuti ütles Galeotti, et Lääs peab meeles pidama, et venelased on harjunud sellega, et võimud on neile pikka aega valetanud. "Me ei tohiks arvata, et nad on valmis suurejoonelise imperialistliku projekti nimel oma elusid ära rikkuma."

Selles kontekstis rõhutas ta vajadust mitte mängida Putinit legitimiseeriva narratiivi peale.

Luik: Moskva püüab NATO-t Läänemerelt ja Mustalt merelt välja suruda

Kaitseminister Jüri Luik ütles laupäeval Lennart Meri konverentsil, et Venemaa püüab suruda NATO ja lääneriikide laevu Läänemerelt ja Mustalt merelt välja.

"Mustal merel on tohutu tähtsus seda ümbritsevate sõdade tõttu ning seosesVahemerega," ütles Luik NATO-teemalises paneeldiskussioonis.

Piirkonnaväliste riikide sõjalaevade Mustal merel viibimise kestvust reguleeriv Montreux´ konventsioon piirab tema sõnul tõsiselt NATO võimet Mustal merel tegutseda, kuid allianss on sellest hoolimata kohal ja näitab oma lippu.

"Huvitaval kombel püüab Venemaa kopeerida Musta mere olukorda Läänemerel. Ta püüab käsitleda Taani väinu sarnaselt Türgi väinadele, ahistades oma laevade, helikopterite ja lennukitega kõiki Läänemerele sisenevaid NATO sõjalaevu," lausus kaitseminister.

Luige sõnul tahab Venemaa NATO-t neilt meredelt välja suruda ja taastada nende staatuse Vene mõjusfäärina.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: