Sillamäe sadam tahab reisiterminali rajamiseks riigilt tuge

Foto: Rene Kundla/ERR

Peaminister Jüri Ratase ja endise peaministri, praeguse Sillamäe sadama eestvedaja Tiit Vähi kohtumisel arutati Sillamäele reisiterminali rajamist.

Ühe võimalusena nähti Sillamäe sadamas üle 10 aasta tagasi katkenud reisilaevaliikluse taastamist Eesti ja Soome vahel, vahendasid ERR-i teleuudised.

2006. aasta veebruarist alanud Sillamäe ja Kotka vaheline reisilaevaliiklus lõppes 2007. aasta oktoobris ja seda pole siiani suudetud taaskäivitada.

Vahepeal on karmistunud ka reisijateveo nõuded ning Sillamäele on vaja ehitada uus reisiterminal.

Sillamäe sadama nõukogu esimehe Tiit Vähi sõnul ei oleks liinile operaatori leidmine keeruline, kuid vaja oleks riigipoolset tuge terminali ehitamisel.

"Oleme arvestanud, et see läheb maksma umbes 15 miljonit ja me oleme riigi käest küsinud, et pange omalt poolt õlg alla 5-6 miljoniga, me omalt poolt paneme ülejäänu. Ja kui keegi ütleb, et Tiit Vähi käib riigilt raha küsimas, siis ma ütlen: "Ei, me pakume 10 miljonit, kui nad panevad viis miljonit"," märkis Vähi.

Peaminister Jüri Ratas riigi toetust ei välistanud, sest riigijuhi sõnul tuleb arvestada seda, et reisilaevaliikluse taastamine oleks toeks kogu piirkonna majanduse kasvule.

"Kui me räägime riigi ja erasektori koostööst, siis ma ütlen küll, et seda tasub väga tõsiselt kaaluda ja läbi mõelda. Ma arvan, et Eesti suuruses riigis, kui me saame siin oma kohalikku elu edendada ja majandust edendada, siis sellised võimalused riigi ja erasektori vahel peavad olema. Loomulikult nad peavad olema läbipaistvad ja põhinema kindlatele kriteeriumitele, aga ma arvan, et panustada näiteks Ida-Virumaal rohkem turismi, et siia tuleks rohkem külastajaid, et see majandussektorit tugevadaks - ma arvan, et see on mõistlik," ütles Ratas.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: