Vähi etteheide Ratasele: Eesti valmistuks justkui sõjaks Venemaaga ({{commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Endise peaministri ja praeguse ärimehe Tiit Vähi sõnul on talle jäänud mulje, justkui valmistuks Eesti sõjaks Venemaaga, kuigi tema arvates oleks mõistlikum idanaabriga suhteid parandada. Peaminister Jüri Ratase sõnul on head suhted naabriga mõistagi vajalikud, kuid arvestada tuleb ka maailmapoliitilist olukorda.

Sillamäe sadama arengut peaministrile tutvustades heitis sadama nõukogu esimees Tiit Vähi Jüri Ratasele ette, et Eesti on kaotanud oma geograafilisest asendist tuleneva eelise, mis annaks meile võimaluse olla Venemaale väravaks Euroopasse.

"Lõpetame ära selle jutu sõjast ning Eesti militariseerimise ja muutmise [sõjaliste] õppuste polügooniks, kus sõidavad tankid ja lendavad lennukid. Valmistume parem Eestis rahuks. Eesti perspektiiv peab olema positiivne, mitte me ei peaks valmistuma sõjaks ja tapatalguteks," ütles Tiit Vähi.

Jüri Ratas ei olnud nõus väitega, nagu Eesti valmistuks sõjaks. "Me peame arvestama sellega, millised on Eesti seisukohad ja millised on rahvusvahelised reeglid. Eesti on väga selgelt ühine koos Euroopa Liidu liikmesriikidega. Mul ei ole praegu mingisuguseid andmeid või analüüse, et Eesti julgeolekuolukord oleks kuidagi muutunud. Eesti on rahulik riik, Eesti suudab oma iseseisvust kaitsta oma kaitseväega, aga ka koos oma liitlastega NATOS ja Euroopa Liidus," ütles Ratas.

Jüri Ratase sõnul on Venemaaga suhete parandamine vajalik, kuid see ei saa sündida enne, kui Venemaa lõpetab oma agressiooni Ukraina vastu.

Peaminister külastas Sillamäed eelmisel nädalal.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: