Lenk: erakond saaks palju head teha, kui Ratas suudaks seda koos hoida

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Heimar Lenk ütles, Keskerakond suudaks palju head Eestile teha, kui erakonna esimees suudaks erakonda koos hoida. Lenki sõnul vastanduvad erakonnas savisaarlased, kes kannavad erakonna igipõliseid põhimõtteid ja uus põlvkond, kes mõtleb põhiliselt karjäärile.

"Selle sama erakonna raames saaks väga palju Eestile head teha, kui oleks õige juhtimine ja partei esimees ja peasekretär oskaksid fraktsiooni koos hoida ja erakonda koos hoida. Praegu on erakonnas välja kujunenud üle Eesti olukord, kus on niiöelda põliserakondlased, kes on Edgar Savisaare tõdede järgijad ja uus põlvkond, kes on võtnud omaks vähem põhimõtteid, aga kes mõtlevad oma karjääri peale," rääkis Lenk ERR-ile.

"Kahjuks on Keskerakonnas tekkinud olukord, et kõige tähtsamaks on muutunud töökohad, aga mitte partei põhimõtted," lisas Lenk.

Lenki sõnul on 27 aastat järjest igas Keskerakonna valimisplatvormis olnud sees omandireformi ohvrite aitamine. Keskerakond ei tohiks Lenki sõnul oma ammustest põhimõtetest taganeda.

Peeter Ernits, Olga Ivanova, Heimar Lenk, Oudekki Loone, Marika Tuus-Laul ja Vladimir Velman ühinesid kolmapäeval riigikogus opositsiooni saadikutega ning katkestasid häältega 45:40 valitsuse algatatud erastamisest laekuva raha kasutamise seaduse muutmise seaduse eelnõu teise lugemise. Eelnõuga oleks antud omandireformi reservfondist raha kirikutele.

Ratas palus vastuhääletamist selgitada

Lenk ütles, et kuigi enne kirikuraha eelnõule vastuhääletamist vastuhääletajad erakonna esimehega aru ei pidanud, küll aga pidi ta nende seisukohtadega kursis olema. Lenki sõnul helistas Ratas pärast vastuhääletamist ja palus seda selgitada.

"Sellest on räägitud kuude kaupa, et üürnikele mõeldud raha ei tohi kasutada teistel eesmärkidel ega aidata sellega muinsuskaitse objekte, kasutamiskõlbmatuid kortermaju lammutada ja kirikutele raha anda. Ta (Jüri Ratas - toim.) oli sellega kursis, kuid konkreetselt enne neid istungeid me pole teda näinud. Aga ta helistas kohe ja palus, et me seletaksime, miks me niimoodi hääletasime," rääkis Lenk.

"Me saatsime kuuekesi talle oma selgituse, et seda omandireformi reservfondi raha, mis on sihtotstarbeline, ei ole õigust peaministril ega valitsusel kasutada teiste eesmärkide saavutamiseks," sõnas Lenk.

"Palun võtke eelarvest raha, meil on raha küll eelarves ma saan aru. Võtke sealt välja ja toetage kirikuid niipalju kui süda lustib. Aga ärge minge kõige vaesemate ja kõige viletsamate raha kallale, kes kaotasid oma kodu," lisas Lenk.

Lenki sõnul ei tähenda vastuhääletamine, et riigikogu valimistel tema kandideerimine Keskerakonna nimekirjas kuidagi kahtluse alla oleks sattunud.

"See ei tähenda seda. Mina isiklikult olen Lõuna-Eestis saanud aastaid Keskerakonna rekordeid, kõige rohkem hääli siin ja erakonnale väga palju toetust toonud Lõuna-Eestis. Kui erakond tahab nendest häältest loobuda, ta võib seda teha, aga ma arvan, et see ei ole otstarbekas ja see ei ole ka väljast vaadates väga kena," rääkis Lenk.

Lenk rääkis, et fraktsioonis on inimesi, kes neid mõistavad, aga ei soovi erakonna vastu hääletada, sest soovivad oma positsiooni erakonnas säilitada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: