Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ernits: EKRE võib teha valimistel teise tulemuse

Keskerakonda kuuluv riigikogu liige Peeter Ernits ütles ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast", et EKRE-l on head võimalused teha riigikogu valimistel paremuselt teine tulemus. Ühtlasi tunnistas Ernits, et pragmaatiliselt võttes võiks Keskerakond enne valimisi tühistada leppe Ühtse Venemaaga, et tõsta oma toetust eestlastest valijate seas.

"Teatud tähtede seisuga võib EKRE tulla teisele kohale. Miks? Kui vaadata viimaste kohalike omavalitsuste valimiste tulemusi, siis Tallinn ja Narva kõrvale jättes, polnud Keskerakonna positsioonid kõige tugevamad. Olime enamikes kohtades kolmandad-neljandad. Eesti kaart oli valdavalt kollane ehk Reformierakond võitis. Samas oli üks jõud, kelle toetus oli neli aastat varasemaga võrreldes tugevalt tõusnud ja see oli EKRE," selgitas Ernits.

Ernitsa sõnul on olukord kriitiline nii Reformierakonna kui ka Keskerakonna jaoks.

"Reformierakonna jaoks sellepärast, et nende uus esimees Kaja Kallas on Brüsselis ja seetõttu möödub suvi Reformierakonna seisukohalt loiult. Keskerakonna jaoks on seis kriitiline, kui vaadata reitingunumbreid. Peaks midagi jõulist juhtuma, et Keskerakonna toetus järsult suureneks ja seda just eestlastest valijate seas."

Saatejuht Toomas Sildam küsis selle peale, kas toetust eestlaste seas ei võiks kasvatada, kui Keskerakond loobuks koostööleppest Ühtse Venemaaga?

"Muidugi hakatakse seda lepet meie vastu kasutama ja valimiste eel liputama, et oleme Kremli käepikendus ja et meie ajud on Kremlis. Kindlasti selle paberi puruks rebimine meie suhteid Venemaaga ei parandaks. Aga pragmaatiliselt võttes võiks loobuda sellest koostööleppest. Jaanus Karilaid ühes Keskerakonna volikogus tuli ka selle ideega välja ehk Keskerakonnas on meeleolusid, et see lepe lõpetada," tunnistas Ernits.

Rääkides sisepingetest Keskerakonna kinnitas Ernits, et vastuolud on tekkinud põhimõtetest, mitte sellest, et kellelgi on valimisnimekirjas paremaid kohti vaja.

"Kui see kirikuraha oli esimesel lugemisel, siis mina, Heimar Lenk ja Marika Tuus-Laul olime sellele vastu. Sellest ei tehtud järeldusi. Ja seetõttu võivad mõned istuda akna alla, kellele on sundüürnike teemad olnud olulised kogu nende poliitilise karjääri vältel. See on olnud meie erakonna üks pikemaid lubadusi ja nende inimeste jaoks on neist kinnipidamine eluline küsimus."

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: