Kirikuõpetaja Annika Laats sai aasta seksuaaltervise edendajaks

Annika Laats Eesti Seksuaaltervise Liidu esindajatega
Annika Laats Eesti Seksuaaltervise Liidu esindajatega Autor/allikas: Eesti Seksuaaltervise Liit

Eesti Seksuaaltervise Liidu liikmed valisid oma aastakoosolekul 2017. aasta seksuaaltervise edendajaks Risti koguduse õpetaja ning hingehoidja Annika Laatsi.

Auhinnaga soovitakse tunnustada inimesi või organisatsioone, kes on Eestis seksuaaltervise ja seksuaalõiguste valdkonnas eriliselt silma paistnud, kes on oma eeskuju ja entusiasmiga innustanud teisi, mõjutades sellega positiivselt kõikide inimeste elu ja heaolu.

Eesti Seksuaaltervise Liidu president Marie Abel ütles, et liidu liikmed esitasid Laatsi kandidatuuri, kuna tema avaldus kooseluseaduse teemal ETV arvamussaates "Suud puhtaks" kõneles kõigi inimeste võrdsest kohtlemisest ja nende õiguste kaitsest, sõltumata nende seksuaalsest orientatsioonist.

Annika Laats rääkis saates nii: "Mina tunnen Jumalat halastajana, kes tahab, et inimesed elaksid harmoonias ja et puuduksid kõikvõimalikud lõhed. Kui ma mõtlesin sellele, milliseid inimesi on Jeesus kõrvale tõrjunud - sest minu jaoks on Jumal saanud inimeseks Jeesuses - siis ta on tauninud ainult neid, kes peavad ennast teistest paremaks, normaalseks ja õigeks. Ja neile, kes on teistsugused ja ühiskonna poolt kehvaks peetud, on ta sirutanud käe."

Seksuaaltervise liit peab oluliseks just neid samu võrdse kohtlemise põhimõtteid ja töötab igapäevaselt selle nimel, et kõigile inimestele oleks soost, seksuaalsest orientatsioonist, rassist ja muudest tunnustest sõltumata seksuaaltervisega seotud teave ja heatasemelised teenused kättesaadavad.

Risti koguduse õpetaja Annika Laats oli auhinda saades meeldivalt üllatunud. "Ma ei ole teinud rohkemat kui mu töö ette näeb – mu töö ja kutsumus on kuulutada Jumala tingimusteta armastust. Teie arstidena võtate oma patsiente vastu nõnda, nagu nad on ja sama teen mina. Inimesed, nende lood ja elud on ikka väga eriilmelised, ja kes olen mina, et nende üle kohut mõista või neid muutma hakata," lisas ta.

Auhind, klaasikunstnik Kateriin Rikkeni autoritöö "Mitmekesisus", anti üle Eesti Seksuaaltervise Liidu juhatusega toimunud õhtusöögil.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: