Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Suud puhtaks" jätk: vaimulike sõnul tuleb neil jagada vaid piibli õpetust

Vaimulik peab oma ametis esitama piibli seisukohti, mitte isiklikke arvamusi, ütlesid vaimulikud Kristjan Luhamets ja Tauno Toompuu ERR-i uudisteportaali otsesaates.

"Kirik pole loodud selleks, et kegagi hukka mõista, vaid et päästa inimesi hukatusest," ütles EELK Tartu Pauluse koguduse õpetaja Kristjan Luhamets kolmapäevase "Suud puhtaks" jätkusaates.

Armastus on tema sõnul nii suur mõiste, et ka Jeesus tuleb, sirutab käe ja pakub abi nii samasooliste paaride jaoks kui kõigile teistele. "Kirik peab seda arvestama."

Ta lisas, et Risti koguduse õpetaja Annika Laats, kes võttis kolmapäeval ETV saates "Suud puhtaks" sõna kooseluseaduse kaitseks, esines vaimulikuna ja esitas isiklikku arvamust.

Luhamets avaldas toetust EELK peapiiskop Urmas Viilmale, kes taunis Laatsi sõnavõttu. Viilma ütles: "Kuidas üks EELK vaimulik on valmis avalikult oma kiriku seisukohtadega vastanduma ma ei mõista, sest Annika Laats ei esindanud saates ainult iseennast, vaid rõhutas seda, et ta on kirikuõpetaja."

Luhamets ütles kommentaariks, et Viilma tuletas meelde, et vaimuliku ülesandeks on kuulata jumalasõna, mitte vaimulikuna kuulutada isiklikke seisukohti. "Ta rääkis, midagi, mis erineb kiriku õpetusest, aga ta on määratud kuulutama jumalasõna, siis kui esindab kirikut," lausus Luhamets.

EELK Rakvere Kolmainu koguduse vaimulikku Tauno Toompuu sõnas, et tema vaated langevad Annika Laatsi omadega kokku, kuna kristluse põhisõnum on armastus. Ta lausus, et homoseksualistid on samamoodi osa ühiskonnast. "Armastuse alasse kuulub ka samasooliste temaatika."

Toompuu sõnul ei näe ta probleemi ka kooseluseaduses. "Abielu on midagi muud, see sõlmitakse mehe ja naise vahel."

Luhamets ütles, et kooseluseadus võeti Eestis vastu ka 1926. aastal, mis võimaldas ametlikult abielluda kirikliku laulatuseta.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: