Mart Helme võib Pärnumaa asemel Tallinnas kandideerida

EKRE esimees Mart Helme.
EKRE esimees Mart Helme. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme kaalub tõsiselt võimalust, kas kandideerida riigikogu valimistel Pärnumaa asemel hoopis mõnes Tallinna valimisringkonnas või Harju- ja Raplamaal.

Kuigi EKRE toetus on eelmiste valimistega võrreldes kasvanud, ei ole erakonnal veel igasse valimisringkonda tugevaid kandidaate, sealhulgas Tallinnas. Mitu allikat väitis ERR-ile, et selle tõttu võib EKRE esimees Mart Helme kandideerida kas mõnes Tallinna valimisringkonnas või Harju- ja Raplamaal, kus läheb jagamisele rohkem mandaate kui Pärnumaal.

ERR-i küsimusele, kas ta kavatseb endiselt kandideerida Pärnumaal, tunnistas Helme, et see ei ole enam 100 protsenti kindel.

"On ka variant, et ma kandideerin Tallinnas. Ja ei ole välistatud ka Harju- ja Raplamaa, aga see on vähem tõenäoline," lausus Helme.

Helme rääkis, et kui erakond leiab Pärnusse väga tugeva esinumbri, kes seal hääled ära võtab, siis ta kandideerib tõenäoliselt Tallinnas.

"Praegu käivad meil mitmesugused läbirääkimised inimestega. Tänagi helistasin mitmele inimesele ja järgmisel nädalal on kokkusaamisi ja läbirääkimisi," lausus Helme.

"See ei ole nii lihtne, et keegi Helme ütleb, et kandideerib ühes või teises kohas. Või, et sina kandideerid seal. Niisugust napoleoonlikku vägede paigutamist meil ei käi," lisas ta veel.

2015. aasta riigikogu valimistel sai Mart Helme Pärnumaal 6714 häält. Viimastel kohalikel valimistel sai Helme Pärnu linnas 2106 häält.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: