Riigikogu koondas e- ja eelhääletuse valimisperioodi ühte nädalasse ({{commentsTotal}})

Valimiskast.
Valimiskast. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu võttis kolmapäeval vastu seaduse, mis ühtlustab tulevikus valimiste eelhääletamise perioodi, olenemata sellest, kas hääletamine toimub elektrooniliselt või valimisjaoskonnas.

Alates 2021. aastast lüheneb valimisperiood ühe nädala pikkuseks. Väljaspool elukohajärgset valimisringkonda saab hääletada esmaspäevast neljapäevani, elektrooniliselt esmaspäevast laupäevani ja kodus hääletamise aeg pikeneb reedest pühapäevani. Pühapäeval saab pabersedeliga vajadusel oma elektrooniliselt antud häält muuta.

Lisaks tuleb kasutusele elektrooniline valijate nimekiri, mis laiendab valija hääletamisvõimalusi. Kuna valija andmed on olemas elektrooniliselt, mitte paberkandjal, saab valija edaspidi hääletada elukohast sõltumatult kõigis oma ringkonna valimisjaoskondades.

Keskerakonna fraktsiooni, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ning Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni algatatud Euroopa Parlamendi valimise seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse poolt hääletas 52 ja vastu 39 riigikogu liiget.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: