Tiit Vähi hinnangul võiks Eesti kaitsekuludelt kokku hoida

Foto: Siim Lõvi/ERR

Endise peaministri, nüüdse ettevõtja Tiit Vähi hinnangul kulutab Eesti kaitsevaldkonnale liiga palju.

Tiit Vähi rääkis Raadio 2 saate "Olukorrast riigis" avalikul salvestusel, et äsja vastu võetud tuleva aasta riigieelarve pöörab suurt rõhku inimeste hakkamasaamisele ja tervishoiule, mis on tema hinnangul õige. Kokku võiks riik hoida tema hinnangul aga kaitsekuludelt.

"Leian, et Eesti julgeolekuküsimused on väga tähtsad, kuid pärast seda kui on öeldud, et me valmistume sõjaks, on palju räägitud, et meil pole julgeolekuohtu. Aga eelarves kaitskulutused kasvavad kõige rohkem. NATO liikmemaks on kaks protsenti, mitte 2,5 protsenti," kommenteeris ta.

Vähi tõi välja, et kuigi NATO näeb ette kaitsekulutuste mahuks kaks protsenti liikmesriigi sisemajanduse kogutoodangust (SKT), on Eestis see kõrgem. Kaitsekulutuste kasvatamist pooldab mitu erakonda. "See ei ole õige," märkis Vähi.

"Ma arvan, et kaks protsenti on okei. Seda tuleb toetada, me oleme NATO liige. Aga lisaks sellele, et me ostame püsse ja padruneid, tuleb meil võidelda piirkonnas rahu eest, et säiliks rahu," rääkis ta.

"Ma arvan, et meil ei ole julgeolekuohtu Eestis, et Venemaa ei tule kallale, me ei pea valmistuma sõjaks, vaid kindlustama rahu," lisas ta.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: