Veerenni asumisse kerkib kaks kõrget büroohoonet

Arendaja Fund Ehitus on rajamas Veerenni asumisse kaht uut kaheksakorruselist A-energiaklassiga büroohoonet. Järgmise aasta alguseks kerkib neist esimene, millesse tuleb 6100 ruutmeetrit kontoriruume. Kahe hoone peale kokku arendatakse välja ligi 11 000 ruutmeetrit üüritavat pinda.

Eesti kapitalil põhinev Fund Ehitus rajab Ringi bürood Veerenni ringristmiku äärde, Tehnika tänavast Järvevana tee poole.

Jaanuaris valmib kahest hoonest suurem, kaheksakorruseline Ovaal Maja (Veerenni 38), mille korruste pindalad ulatuvad kuni 870 ruutmeetrini. Need omakorda on jagatud tinglikult tsooniks, nii et kontoriruumid jäävad vahemikku 132-290 ruutmeetrit, ent neid on võimalik ka kokku ehitada.

Suure põhiplaaniga hoone keldrikorrusele rajatakse auto- ja jalgrattaparklad riietus- ja pesuruumide ning autopesulaga. Esimestel korrustel jätkuvas parklas on ruumi 200 autole ja 60 jalgrattale. Samuti rajatakse parklasse elektriautode laadimispunktid.

Bürooruumidele ühtki broneeringut veel tehtud ei ole, ehkki maakler Henno Viirese sõnul on läbirääkimised käimas paljudega. Huvi on tundnud peamiselt IT- ja ehitusettevõtted, aga ka mõned hambakliinikud.

Büroode rendihinnad algavad 12 eurot/m2 + KM. A-energiaklassi hoone kõrvalkuludeks on arvestatud 1.50 eurot/m2 + KM, millele lisanduvad mõõdetavad kulud veele ja elektrile.

Jaanuaris valmiva Ovaal Maja kõrvale kavandatavat samuti kaheksakorruselist Ellips Maja hakatakse ehitama sügisel ja selle valmimine on kavandatud 2019. aasta lõppu. Ellips Maja on alles projekteerimise faasis, sinna rajatakse 4800 ruutmeetrit väljaüüritavaid bürooruume.

Ovaal Maja projekteeris arhitektuuribüroo Arhitekt11 eesotsas Illimar Truverkiga ning Ellips Maja projekteeris Jane Teresk Fund Ehitusest.

Ringi büroodest teisele poole ristmikku, Baltika moekvartali kõrvale on kerkimas ka uus elamukvartal.

Nurgakivi asetamine Ringi büroodele. Foto: Henno Viires

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: