Mikser: USA lahkumine on ÜRO inimõiguste nõukogu jaoks suur kaotus

Foto: Siim Lõvi/ERR

Välisminister Sven Mikser peab Ameerika Ühendriikide lahkumist ÜRO inimõiguste nõukogust suureks kaotuseks. Samas usub Mikser, et USA jätkab inimõiguste eest seismist.

"On kahju, et USA kriitika ÜRO Inimõiguste nõukogu suhtes on viinud otsuseni lahkuda nõukogust. See on nõukogu jaoks suur kaotus, sest USA on traditsiooniliselt häälekas inimõiguste eestkõneleja maailmas. Kuid tegemist on USA suveräänse otsusega," kommenteeris Mikser ERR-ile.

"Samal ajal on positiivne, et lahkumisotsust teatavaks tehes kinnitas USA valitsus, et Ühendriigid jätkavad inimõiguste eest seismist. Saan kinnitada, et nii Eesti kahepoolne kui ka Euroopa Liidu inimõiguste-alane koostöö USA-ga jätkub," lisas välisminister.

Mikser rõhutas, et Eesti peab omaltpoolt mitmepoolset diplomaatiat väga oluliseks ning jätkab tööd Inimõiguste nõukogus.

"Meie silmis inimõiguste nõukogu kahtlemata aitab kaasa inimõiguste olukorra edendamisele maailmas, sellealasele rahvusvahelisele dialoogile ning tõstab esile riikide inimõiguste alaseid kohustusi. Nõukogu kasulikkust kinnitavad ka sõltumatud inimõiguste organisatsioonid," rääkis Mikser.

Ameerika Ühendriikide lahkumisest ÜRO Inimõiguste nõukogust kinnitas teisipäeval USA suursaadik maailmaorganisatsiooni juures Nikki Haley.

Haley põhjendas otsust sellega, et USA peab nõukogu poliitiliselt kallutatuks.

USA suursaadik taunis Hiina, Kuuba, Venezuela ja Kongo Demokraatliku Vabariigi suguste riikide, kes pidevalt rikuvad inimõigusi, kuulumist nõukogusse, lisades, et seda iseloomustab ka krooniline Iisraeli-vastane kallutatus.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: