Hiiumaa saab lõpuks kaasaegse spordikeskuse

Foto: (ERR)

Hiiumaa uue spordikeskuse arhitektuurikonkursi võitis ideekavand nimega Mardikas. Hiiumaa on seni ainuke maakond Eestis, kus puudub kaasaegne spordikeskus.

Konkursile laekus 18 tööd, millest parimaks osutus ideekavand nimega Mardikas. Selle autorid on Johan Tali, Karli Luik, Harri Kaplan, Mae Köömnemägi, Hawke Gihm ja Kirke Päss arhitektuuribüroost Molumba. Kavand võetakse aluseks Kärdlasse Põllu tänava äärde planeeritava 2,75 ha spordikompleksi, sh spordihoone ja jalgpallistaadioni rajamisel.

Kavandi kohaselt mahutab uue spordihoone suur saal kuni 500 pealtvaatajat ja sinna luuakse kergejõustiku, erinevate pallimängude, mudelismi, aeroobika, jõusaali jm spordialade harrastamise võimalused. Lisaks on hoonesse kavandatud ruumid noortekeskusele ja spordimajutusele (kuni 40 inimest). Hoone projekteerimine algab 2018. aasta teisel poolel.

"Saame endale kaasaegse ja funktsionaalse spordikeskuse. Nüüd, kui võidutöö on selgunud, täpsustame spordikeskuse rajamise eelarvet ja alustame konkreetsemaid läbirääkimisi kaasrahastajate leidmiseks. Seejärel juba alustame projekteerimisega," sõnas sõnas Hiiumaa vallavanem Reili Rand.

Eesti Arhitektide Liidu presidendi Katrin Koovi sõnul oli konkurss väga tasavägine.

"Võidutöö tugevuseks oligi hästi selge ruumiline idee, kus staadioni poole avanev hoone on ümbrusega seotud efektse spordimaastiku abil peasissepääsu ees. Hoone kasuks rääkis veel lihtsus, kompaktsus ja puidu kasutamine välisviimistluses," lisas Koov.

Arhitektuurikonkursil valiti auhinnalisele kohale kokku neli tööd, mille preemiate välja andmist toetab Eesti Kultuurkapital. Arhitektuurikonkursi võidutöödega saab tutvuda 3.-16. juulini Kärdla kultuurikeskuses toimuval näitusel, mis on avatud esmaspäevast reedeni kella 10-st 16-ni.

Hiiumaa spordikeskuse ideekavandi autorid Autor: (ERR)

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: