Hiiumaa vallavanemale otsitakse lapsepuhkuse ajaks asendajat

Hiiumaa vallavanem Reili Rand.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand. Autor/allikas: SDE

Hiiumaa vallavanem Reili Rand läheb lapsepuhkusele ning vald otsib selleks ajaks konkursiga vallavanema asendajat.

"Olen volikogu teavitanud soovist siirduda rasedus- ja sünnituspuhkusele 31. detsembrist, mis tähendab, et uus inimene peaks tööd alustama hiljemalt 1. jaanuaril," ütles Rand teisipäeval ERR-ile.

Küsimusele, kui kauaks asendajal tööd oleks, vastas Rand: "Volitused saavad kehtida kuni järgmiste kohalike valimisteni ehk kaheks aastaks." Kohalike omavalitsuste järgmise valimised toimuvad 2021. aasta oktoobri kolmandal pühapäeval.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe Ranna sõnul ei eelda vallavanema kohale asumine erakondlikku kuuluvust, kuid vallavalitsusega sarnaste väärtuste jagamist. "Ainukesed nõuded sellele ametikohale tulenevad kohaliku omavalitsuse korralduse seadusest. Otsime inimest, kellel on meeskonnaga sarnased väärtused sõltumata erakondlikust kuuluvusest," ütles ta.

"Vallavanema ülesannete täitmine on seotud poliitilise vastutusega, mille suunad on Hiiumaa vallas kokku lepitud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja valimisliidu Ühine Hiiumaa koalitsioonileppes," lisas Rand.

Hiiumaa vallavanemaks saajale pakutakse võimalust arendada "suurepärases meeskonnas unikaalset Hiiumaad, kus on turvaline, puhas ja rahulik elukeskkond, hästi hoitud elurikkus, saareline elustiil ja omanäoline kultuuriruum".

Vallavanema asendaja kandidaadilt eeldatakse kõrgharidust, meeskonna juhtimise kogemust, võimet juhtida suuremahulisi investeeringuprojekte, head suhtlemisoskust ja koostöövõimet avalike huvide elluviimisel, B-kategooria juhtimisõigust ning inglise keele valdamist.

Kandideerimisel tuleb kasuks kohalike olude hea tundmine, juhtimiskogemus avalikus sektoris, suhtevõrgustiku olemasolu Eestis ja väljaspool Eestit ning edukad kogemused Euroopa Liidu ja teistest fondidest vahendite taotlemisel.

Rand (28) on Hiiumaa valla vallavanem alates 7. novembrist 2017. Aastatel 2015–2017 oli ta Hiiu valla vallavanem.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: