Süüria valitsusvägesid tabas USA juhitud liitlaste õhurünnak

USA ja liitlased Al-Tanfi baasis 2017. aastal.
USA ja liitlased Al-Tanfi baasis 2017. aastal. Autor/allikas: AP/Scanpix

Süürias sai neljapäeval USA juhitud liitlaste õhulöögis surma vähemalt üks valitsusvägede sõdur ja veel seitse vigastada, teatas vabaühendus.

Süüria Inimõiguste Vaatluskeskuse andmetel oli rünnaku sihtmärk valitsusvägede positsioon riigi keskosas Homsi provintsi kõrbes.

Keskuse juhataja Rami Abdel Rahmani info kohaselt kärgatasid võimsad plahvatused kõrbealal umbes 50 kilomeetri kaugusel Palmyra linnast, mille äärmusrühmitus ISIS on sõja jooksul kaks korda vallutanud, kuid mis on alates 2017. aasta jaanuarist valitsusvägede käes.

"Selle Al-Tanfist umbes 20 kilomeetri kaugusel asuva kogunemispunkti ümber sõitis auto," ütles Rahman. "Rünnati nii autot kui positsiooni."

Üks sõdur sai surma ja seitse haavata.

Rahmani sõnul võib ohvrite arv kasvada, sest mitme haavatu vigastused on rasked.

Al-Tanf on garnison Süüria kagupiiril vastu Jordaaniat ja USA juhitav koalitsioon annab seal Süüria mässulistele väljaõpet võitluseks ISIS-ega.

Läheduses paiknevad Süüria valitsusväed ja nende liitlased Iraanist, Iraagist ja Liibanonist.

Et hoida neid sekkumast ISIS-e vastasesse võitlusse, on koalitsioon leppinud Süüria režiimi liitlase Venemaaga kokku 55-kilomeetrises konfliktivabas tsoonis Al-Tanfi ümber.

USA on teinud režiimivägedele ja nende liitlastele rünnakuid, kui nad on avastatud neid Al-Tanfi tsoonile liiga lähedalt.

Pentagoni eestkõneleja major Adrian Rankine-Galloway ütles uudisteagentuurile AFP, et USA toetatud mässuliste rühmitus Maghawir al-Thawra ja koalitsiooninõunikud sattusid Al-Tanfi lähedal tundmatule vaenulikule väele. Majori sõnul avasid liitlased enesekaitseks vastutule ja vastased tõmbusid seepeale tagasi.

Pühapäeval tabas Al-Hari linnas asuvaid valitsusmeelseid kohalikke omakaitseüksusi õhurünnak, milles Süüria võimud süüdistasid samuti USA juhitud liitlasi.

Uudisteagentuuriga AFP vestelnud tundmatuks jääda soovinud USA võimuesindaja sõnul on Ühendriikidel põhjust uskuda, et nädalalõpul aset leidnud õhulöögi Süüria idaosas sooritas hoopis Iisrael.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: