OPEC jõudis tootmismahu suurendamises esialgsele kokkuleppele

OPEC-i logo.
OPEC-i logo. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Naftat eksportivate riikide organisatsiooni OPEC liikmesriikide ministrid tegid reedel Viinis esialgse kokkuleppe, mille kohaselt ühinetakse teiste suurtootjatega ning suurendatakse päevast nafta tootmismahtu umbes 600 000 barrelini päevas.

Ajaleht Wall Street Journal kirjutas oma allikatele viidates, et tegu on esialgse ja põhimõttelise kokkuleppega, mis puudutab barreleid, mis tegelikult maailmaturule jõuavad.

Ministrite kohtumine Viinis reede pärastlõunal veel jätkus ning seni pole veel kokku lepitud täpses mehhanismis, kuidas tootmist suurendada, või selles, kuidas OPEC-i liikmed tehnilisi detaile omavahel edastavad.

Samuti pole pandud paika tootmise suurendamise ametlikku mahtu.

Ministrid läksid kohtumisele eesmärgiga suurendada naftatootmist miljoni barrelini päevas ning see teema on viimasel ajal tekitanud vastasseisu OPECI-i liikmete ja organisatsiooni mitte kuuluvate riikide, nagu Venemaa vahel.

Kuna teoorias pole kõik riigid võimelised koheselt tootmismahtu tõstma on miljoni barrelini jõudmise eesmärk tõenäoliselt pigem võrreldav 600 000 barreliga päevas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: