Viimsi kunagine Piilupesa lasteaiahoone lammutatakse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Viimsi vallas valmistutakse lammutama kümmekond aastat tühjana seisnud kunagise Kirovi kalurikolhoosi lasteaeda Piilupesa.

Arhitektide liit muretseb, et nii võibki juhtuda arhitektuuriväärtuslike hoonetega, mille vastu omanikul huvi puudub - oodatakse, kuni lagunema hakkab ja lammutatakse maha.

Kümme aastat tagasi hakkas hoone hallitama, lapsed kolisid välja, sest rentnikust vald ei saanud omanik Toomas Toolilt vastust, kui palju remont maksab. Nüüd on endine laste loss saanud tondilossiks.

Viimsi valla ehitus- ja kommunaalameti juhi kohusetäitja Alar Mik ütleb, et tegutseb vabal ajal abipolitseinikuna ja on hoonesse sattunud, et välja ajada noori, kes on seal vandaalitsenud ja lõhkunud.

Muinsuskaitseameti poolt 2007. aastal tellitud uuring luges tuntud arhitekt Aado Eigi ja tema abikaasa Niina Eigi töö 20. sajandi arhitektuuri näidiseks, mis vääriks säilitamist. Ometi ei võetud ehitist muinsuskaitse alla.

Arhitektide liit soovitas Viimsi vallale, kui see kuu aega tagasi liidult arvamust küsis, hoone taastamist.

"Kahjuks paistab nii, et kui omanikul huvi ei ole, siis lastaksegi seista ja laguneda, kuni saab öelda, et nüüd on see nii ohtlikus seisus, et tuleb see maha võtta," rääkis liidu president Katrin Koov.

Ja mis võiks olla järgmine objekt, mida ootab samasugune staatus? "Koolimaja on päris kaua tühjalt seisnud - sarnane olukord," vastas Koov.

Juba esmaspäeval sisenevad endisse Piilupessa eksperdid, et enne lammutustöid hoonele hinnang anda ning välja selgitada, mida Niina Eigi sisekujundusest veel päästa annab.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: