Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajakirjanduse sihtkapitali taastamine selgub augustis

Kulka uue tõlkeprogrammi avalikustamine
Kulka uue tõlkeprogrammi avalikustamine Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti kultuurkapitali nõukogu langetab otsuse ajakirjanduse sihtkapitali taastamise vajalikkuse suhtes augustis.

2017. aastal tegid Eesti Akadeemiline Ajakirjanduse Selts ja Eesti Ajakirjanike Liit Eesti kultuurkapitalile (Kulka) ettepaneku taastada ajakirjanduse sihtkapital.

Kultuurkapitali juhataja Kertu Saksa sõnul on Kulka nõukogu otsustanud kutsuda pöördumise autorid, Eesti Ajakirjanike Liidu esimehe Helle Tiikmaa ja Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi esimehe Maarja Lõhmuse augustis toimuvale nõukogu koosolekule. Sealne päevakava näeb ette pöördumises väljatoodud seisukohtadele lisaselgituste andmist.

Saks ütles, et kultuurkapitali nõukogu on kõikide asjaoludega tutvunud ning sel teemal on juba arutelu toimunud. "Pöördujatele on väga põhjalikult ka vastatud," ütles Saks ERR-ile.

Eesti Akadeemilise Ajakirjanduse Seltsi esimees Maarja Lõhmus ütles, et 19. veebruaril kohtusid mõlemad liidud kultuurkapitali juhatajaga, kuid siis põhjalikku arutelu ei toimunud.

Lõhmus toonitas, et ajakirjanduse sihtkapital tuleb taastada, sest see oli olemas ka enne Teist maailmasõda. Samuti on Lõhmuse hinnangul Eestis vaja huvidest sõltumatut, autonoomset ja piisavalt rahastatud profesionaalseset ajakirjandust ning seda toetavat süsteemi.

"Kuna see on just poliitiliste võitluste tõttu senini taastamata jäänud, siis praegu on ülim aeg see ebaõiglus lihtsalt lõpetada," ütles Lõhmus ERR-ile.

Kas ja millal ajakirjanikud sihtkapitali taotlema hakata saavad veel teada ei ole. Eesti kultuurkapitali nõukogu kujundab välja oma seisukoha peale 17. augustil toimuvat koosolekut.

Eesti Akadeemiline Ajakirjanduse Selts ja Eesti Ajakirjanike Liit loodavad sihtkapitali abiga tuua ajakirjanduse tagasi kultuurinähtuseks ja loominguliseks professionaalseks alaks. Sihtkapital oleks suunatud rahvusvahelise ajakirjandusstandardi hoidmisele Eestis, ajakirjandussfääri professionaalse põhja tugevdamisele, ajakirjanduslike tekstide kvaliteedi hoidmisele ja parandamisele, eeskätt uuriva ja dokumentaalse ajakirjanduse ning esseistika arendamisele.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: