Hoidistamishooaja hakul kukkus suhkruhind rekordmadalale

Tartu Ülikooli teadlased õppisid tavalisest lauasuhkrust tegema uudseid tervisele kasulikke kiudaineid.
Tartu Ülikooli teadlased õppisid tavalisest lauasuhkrust tegema uudseid tervisele kasulikke kiudaineid. Autor/allikas: Marko Saarm/Eesti Meedia/SCANPIX

Viimase nädala jooksul on Eesti poodides suhkruhind hoogsalt alanenud, kilo võib mõnest poest kätte saada 29 sendi eest.

Prisma kauplustes on suhkru hind 29 senti kilo, veebipoes maksab suhkrukilo ligi poole rohkem. Prismaga samas hinnaklassis on suhkur praegu ka Grossi poes.

Prisma kommunikatsioonijuht Piret Lankots ütles ERR-ile, et hind on lastud alla nädalakampaania raames. "Soovime sellisel heal maasikamoosi hooajal oma klientidele vastu tulla," ütles Lankots ERR-ile.

Ta lisas, et see on kõige madalam hind, mis Eestis euroajal olnud on.

Rimis saab suhkrukilo kätte 39 sendi eest.

Rimi sisekommunikatsiooni spetsialisti Heleri Tamme sõnul on Rimis samuti tegemist kampaaniahinnaga. Selle on tinginud suhkru ostuhinna langus maailmaturul. Tamme sõnul ei saa prognoosida, kui kaua madal hind Rimi poodides kehtib.

Eesti konjunktuuriinstituudi juhataja Marje Josingu sõnul töötavad nii suhkru toodang kui hind tsükliliselt. Josing ütles, et pika perioodi jooksul kõigubki suhkru hind palju.

Praegust hinnalangust põhjendas Josing möödunud aasta suure tootmismahuga, mille tulemusena langetatakse suhkru hinda. Josingu sõnul on Brasiilia maailma suurim suhkrutootja ning seal on prognoosid head.

Samas uskus Josing, et nüüd hakkab suhkru hind vaikselt tõusma.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: