Tarbijahinnad tõusid aastaga kolm protsenti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Toidukorv
Toidukorv Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tarbijahinnad tõusid mais võrreldes aprilliga 0,3 protsenti ja võrreldes eelmise aasta maiga kolm protsenti.

Kaubad olid 2017. aasta maiga võrreldes 3,4 protsenti ja teenused 2,4 protsenti kallimad. Kaupade ja teenuste administratiivselt reguleeritavad hinnad on eelmise aasta maiga võrreldes tõusnud kaheksaprotsenti ja mittereguleeritavad hinnad 1,7 protsenti, teatas statistikaamet.

Eelmise aasta maiga võrreldes mõjutas tarbijahindu enim eratranspordi ekspluatatsiooni kallinemine, mis andis kogutõusust üle veerandi.
Bensiin oli 14,8 protsenti ja diislikütus 11,9 protsenti kallim kui 2017. aasta mais.

Ligi veerandi kogutõusust andis alkohoolsete jookide 13,6 protsendiline ja tubaka 5,5 protsendiline kallinemine. Sellest omakorda kaks kolmandikku andis 32,7 protsenti kallinenud õlu.

Toit ja mittealkohoolsed joogid andsid kogutõusust üle viiendiku, millest omakorda 60 protsenti andsid 5,4 protsenti kallinenud piim, piimatooted ja munad, 12 protsenti kallinenud valmistoit ja 9,5 protsenti kallinenud värske köögivili.

Toidukaupadest on mulluse maiga võrreldes enim kallinenud munad (35 protsenti), külmutatud puuvili ja marjad (28 protsenti) ning või (23 protsenti). Enim odavnes suhkur (21 protsenti).

Aprilliga võrreldes olid mais tarbijahindade suurimaks mõjutajaks toit ja mittealkohoolsed joogid. Munad oli mais 15,2 protsenti ja tordid-koogid viis protsenti kallimad kui eelmisel kuul. Suuremat mõju kuumuutusele avaldas veel majutus ja toitlustus, kus hinnatõus oli vastavalt 9,4 protsenti ja üks protsent.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: