X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vikipeedia blokeeris EL-i poliitika protestiks kogu eestikeelse sisu

Foto: kuvatõmmis Vikipeedia lehelt

Eesti vikipedistide kogukond muutis kogu eestikeelse Vikipeedia sisu kolmapäeval kättesaamatuks. Sellega protestib Wikimedia Eesti Euroopa Liidu kavandatava autoriõiguste direktiivi muudatuste vastu, mis nende hinnagul ähvardavad vaba internetti ja ohustavad Vikipeedia toimimist.

Kolmapäeva varahommikul alanud Wikimedia Eesti protest lõppeb neljapäeval pärast Euroopa Parlamendi hääletust, kus otsustatakse direktiivikavandi avamine täiendusteks. Protestis osalevad ka Itaalia, Hispaania ja Läti võrguetnsüklopeediad.

Wikimedia Eesti juhatuse esimehe Eva Lepiku sõnul saab internetist midagi kaabeltelevisiooni sarnast, kui reform peaks praegusel kujul rakenduma.

"Kõige laiem mõju, kui see asi täie rauaga rakendub, nagu seda praegu planeeritakse, on see, et internetist saab midagi nagu kaabeltelevisioon, kus vähesed, kelle käes on võim, kontrollivad seda, mida üldse keegi internetis teha või öelda saab," ütles Lepik "Aktuaalsele kaamerale".

Indrek Nikluse sõnul, kelle arvates on teematõstatus tänuväärne, jätab Wikimedia Eesti mainimata, et direktiiv tehakse eesmärgiga kaitsta autoreid.

"Aga selles mõttes jätab Wikimedia mainimata, et seda tehakse või need soovid seda meetodit rakendada - sest veel ei ole otsustatud, et see tuleb -, tehakse ikkagi eesmärgiga kaitsta autoreid ja autoriõigustega kaasnevaid õiguste omajaid ehk sellel on ka palju suurem eesmärk, kui lihtsalt interneti tsenseerimine," kaitses EL-i seisukohta justiitsministeeriumi eraõiguse talitluse juhataja Indrek Niklus.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: