Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mais kasvas majutusfirmades peatunud turistide hulk aastaga kaks protsenti

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majutusettevõtetes peatus tänavu mais 304 000 sise- ja välisturisti ehk kaks protsenti rohkem kui eelmise aasta mais, suurenes nii välis- kui ka siseturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 202 000 välisturisti ehk kolm protsenti rohkem kui eelmise aasta mais, teatas statistikaamet.

Lätist, Soomest ja Venemaalt saabus 111 000 turisti ehk enam kui pool välisturistidest. Läti, Soome ja Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes vastavalt seitse protsenti, kolm protsenti ja 13 protsenti vähem kui eelmisel aasta mais.

Soome turistide arv vähenes neljandat kuud järjest eelmise aasta sama kuuga võrreldes. Rohkem turiste saabus Saksamaalt, Leedust, Poolast, Suurbritanniast ja mitmetest teistest Euroopa riikidest.

Jätkuvalt suureneb Aasia riikidest saabunud turistide arv, mais oli neid kuus protsenti enam kui aasta tagasi samal kuul. 69 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinnasse. Pärnu majutusettevõtetes peatus kaheksa protsenti ja Tartu majutusettevõtetes seitse protsenti välisturistidest ning neli protsenti Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 102 000 ehk kaks protsenti rohkem kui mais aasta varem. 61 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 26 protsenti tööreisil. Harju maakonnas peatus 29 protsenti, Tartu ja Pärnu maakonnas kummaski 13 protsenti ning Ida-Viru maakonnas 11 protsenti majutusteenuseid kasutanud siseturistidest.

Mais pakkus külastajatele teenust 1153 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 22 000 tuba ja 50 000 voodikohta. Täidetud oli 46 protsenti tubadest ja 36 protsenti voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 41 eurot ehk ühe euro võrra rohkem kui eelmise aasta mais. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 48 eurot, Tartu maakonnas 35 eurot ning Ida-Viru ja Pärnu maakonnas 31 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: