Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Simson: Nordica juhtimises suuremaid muudatusi plaanis ei ole

{{1531474200000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Majandus- ja taristuminister Kadri Simson ütles ERR-ile, et Nordica juhtimises suuremaid strateegiliisi muudatusi plaanis ei ole ja ettevõte töötab juba kokkulepitud äriplaani järgi edasi.

"Minule teadaolevalt ei ole Nordica juhtimises tulemas suuremaid strateegilisi muudatusi ja Nordica töötab jätkuvalt kokkulepitud äriplaani järgi," vastas Simson küsimusele, kas ettevõtte senine juht Jaan Tamm oli koostanud uue äriplaani, mis riigi jaoks osutus liiga ambitsioonikaks.

"Nordica ülesanne on pakkuda Eesti inimestele olulisi otseühendusi ja teha seda läbi jätkusuutliku majandamise. Jaan Tamm on antud äriplaani edukalt arendanud. Tehtud pingutused on viimaste näitajate põhjal vilja kandmas," sõnas Simson.

Simsoni sõnul tuleb Tamme tehtud töö eest tunnustada. "Lennufirma on tema juhtimise all selgelt arenenud ja kui vaadata Nordica viimaseid näitajaid, siis need on tõusuteel ja siinkohal tuleb kiita Tamme ja tema meeskonda. Aga mõistan Jaan Tamme otsust ja olin sellest ka informeeritud," kommenteeris minister Tamme lahkumist.

Nordica nõukogu esimehe Peeter Tohveri sõnul keskendutakse uues arenguetapis firma seestpoolt tugevdamisele ehk plaanis on parandada teenindust, piletimüügisüsteemi ja sisekommunikatsiooni, mis ei ole nõukogu arvates kõige paremas korras. Lennufirmal ei ole plaanis muuta 2014. aastal heakskiidetud äriplaani ega suurendada lennukiparki ja sihtkohtade arvu.

Postimees kirjutas reedel, et Jaan Tamme lahkumise taga võivad olla vastuolud Nordica ja Poola LOT-i ühisettevõtte ning Nordica lendude käitaja Regional Jet käitamise üle. Simson spekulatsioone kommenteerida ei soovinud.

"Nordica nõukogu esimees Peeter Tohver on kinnitanud, et Tamme lahkumine toimus kokkuleppel ja sõbralikult. Erinevaid spekulatsioone ma kommenteerima ei hakka," ütles ta.

Tohveri sõnul ei vasta kuulujutt tõele. "Meil on normaalne konstruktiivne koostöö ehk me kasvame koos LOT-iga ja kui meil on teinekord väikesed kasvuprobleemid teenindusega, siis see mõjutab ka LOT-i ja vastupidi, nii et erimeelsusi ei ole, me teeme tööd selleks, et olla paremad," rääkis Tohver "Aktuaalsele kaamerale" ja kinnitas, et plaani LOT-ist eemalduda ei ole.

Simson ütles, et ettevõtte nõukogu välja vahetamist arutatud ei ole. Ministrile teadaolevalt ei ole nomineerimiskomitee sellist küsimust arutanud. "Praegu on plaanis jätkata pärast Hannes Saarpuu liikumisega ettevõtte juhatusse, senises nõukogu koosseisus kolmeliikmeliselt," lausus Simson.

Nordica juhatuse esimees Tamm esitas neljapäeval Nordic Aviation Group AS-i nõukogule tagasiastumispalve, mille nõukogu ka rahuldas.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael, Henry-Laur Allik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: