X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ajaleht: Tamme Nordicast lahkumise taustal on lahkhelid LOT-iga

LOT-i juhid Regional Jeti ühisettevõtte asutamisel Tallinnas. Keskel tegevjuht Rafal Milczarski.
LOT-i juhid Regional Jeti ühisettevõtte asutamisel Tallinnas. Keskel tegevjuht Rafal Milczarski. Autor/allikas: ERR

Jaan Tamme riigile kuuluva lennufirma Nordica juhi kohalt lahkumise taustal võivad olla ka vastuolud Nordica ja Poola LOT-i ühisettevõtte ning Nordica lendude käitaja Regional Jet käitamise üle, kirjutab Postimees. Samas otseselt seda keegi ei tunnista.

LOT-i juht käis eelmisel nädalal Tallinnas majandusministeeriumis Nordica esindajatega kohtumas. Tamm ütles pärast seda, et tuli koosolekult tagasi hea tundegakirjutab teda siis usutlenud ajaleht Postimees.

Postimees viitab ka võimalusele, et Poola lennufirma eelistuseks Nordica juhi kohal oleks endine Estonian Airi juht Jan Palmer, kes praegu töötab Nordica konsultandina ning juhib Regional Jeti nõukogu.

Nordica nõukogu esimees Peeter Tohver ütles ajalehele, et uus lennufirma juht peab olema inimene, kes aitab parandada kiirest kasvust tingitud raskusi.

Nordica juhatuse esimees Tamm esitas neljapäeval Nordic Aviation Group AS-i nõukogule tagasiastumispalve, mille nõukogu ka rahuldas.

Kolm aastat ametis olnud Tamm ütles lahkumist kommenteerides, et üks etapp firma arengus on läbi saanud ning just praegu on ettevõttel hea aeg asuda uute sihtide poole pürgima uue inimese juhtimisel..

"Riik ootas juhatuselt lennufirma edukat käivitamist, eestlastele oluliste otseühenduste loomist Tallinnast ning lennuettevõtte jätkusuutlikkusele aluste panemist. Usun, et need, nagu ka enamik ettevõtte asutamisel kinnitatud äriplaanis seatud ülesandeid, on nüüdseks täidetud," rääkis Tamm.

ERR-i küsimusele, kas lahkumise üks põhjusi võis olla ka erimeelsused nõukoguga, vastas Tamm: "Sellises suures ja komplekses ettevõttes nagu Nordica loomulikult selliste igapäevaste või pikaajaliste küsimustega ikka on diskussioone ja arutelusid ja kindlasti on teatud küsimustes olnud ka erimeelsusi, just lahenduste osas. Aga me oleme alati jõudnud kokkuvõttes ühiste sihtide ja eesmärkideni. Ma arvan, et me oleme nõukogu esimehega olnud ja oleme ka täna sarnast meelt grupi arengu eesmärkide suhtes."

2017. aasta ehk Nordica teine majandusaasta oli ettevõttele väga edukas. Mullu oli ettevõtte käive 83 miljonit eurot, aasta varem oli see 51 miljonit eurot. Kuigi 2017. aastaks prognoositi umbes kuue miljoni euro suurust kahjumit, suudeti teenida ligi 900 000 eurot kasumit

Nordica reisijate arv kasvas mullu aastaga 68 protsenti.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: