Fotod: Trump saabus Windsori lossi kohtumiseks Elizabeth II-ga

{{1531502880000 | amCalendar}}

Suurbritannias visiidil viibiv USA president Donald Trump saabus koos abikaasa Melaniaga reede õhtul Windsori lossi kohtumiseks kuninganna Elizabeth II-ga.

Briti monarh tervitas Ühendriikide riigipead Berkshire´i maakonnas asuva lossi siseõuel.Sõjaväeorkester tervitas Trumpi kuningliku auavaldusega ja seejärel kõlas USA hümn.

USA president ja Briti kuninganna inspekteerisid üheskoos auvahtkonda ja jälgisid sõjaväelaste "möödamarssi". Pärast seda siirdusid president ja kuninganna teed jooma.

Kohaliku meedia andmetel möödus kohtumine suuremate skandaalideta, kuid eksiti etiketi vastu, sest Trump ei põlvitanud kuningannaga kohtudes.

Trump ja May jäid immigratsiooni küsimuses eriarvamusele

USA president Donald Trump ja Briti peaminister Theres May jäid reedel immigratsiooni küsimuses eriarvamusele.

Trump ütles May maaresidentsis Chequersis peetud kõnelustel järgsel pressikonverentsil, et immigratsioon on olnud Euroopa jaoks väga halb ning muudab maailmajaos kultuuri.

USA president möönis, et tema märkused ei pruugi olla poliitiliselt korrektsed, kuid ütles, et mõned Euroopa riigid peavad ette vaatama.

"Te muudate kultuuri ja veel paljusid asju," lausus ta.

May ütles, et Ühendkuningriigil on ette näidata uhke ajalugu inimeste vastuvõtmisel ning immigratsioon on olnud riigi jaoks hea.

Erineva taustaga inimesed on panustanud Briti ühiskonda, lausus peaminister ja lisas, et immigratsiooni peab reguleerima reeglistik.

Trump: USA toetab Brexiti-kõnelustel Suurbritanniat

USA toetab brittide otsust "teostada täielikku isevalitsemist" ajal, mil Ühendkuningriik valmistub lahkuma Euroopa Liidust, sõnas USA president Donald Trump reedel.

Brexiti-kõneluste kohta ütles Trump Briti peaministri Theresa May maaresidentsis Chequers'is ühisel pressikonverentsil, et "eks näeme, kuidas need lähevad". Need kõnelused on väga keerulised, lisas ta.

"Ükskõik, mida teete, on mu poolest okei... Ma tahan Theresalt ainult seda, et ta tagaks, et me saame kaubandusega tegeleda," lisas ta.

Trump kritiseeris neljapäeval päevalehes The Sun avaldatud intervjuus viisi, kuidas May on Brexiti kõnelustega ümber käinud.

Lisaks ütles Ühendriikide president Sunile, et May Brexiti-plaan ilmselt tapaks kaubandusleppe väljavaated USA-ga.

Pärast Briti ametnike ja kaubandusekspertidega vestlemist ütles Trump reedel, et kaubanduslepe kahe riigi vahel on võimalik ja lisas, et Brexit pakub erakordse võimaluse.

Briti valitsuse Brexiti-kava järgi säilitaksid Suurbritannia ja EL Brexiti järel ühised reeglid kaupadele, mille seas on põllumajandustooted ja toidukaubad ning London nõustuks sõlmitavas lepingus harmoniseerimise jätkumisega ainult nende EL-i reeglitega, mis on vajalikud tõrgete vältimiseks osapoolte piiril. Teenuste sektoris aga lahkuks Suurbritannia EL-i ühisturult ja tolliliidust ja läheks oma teed.

Valitsus loodab, et Ühendkuningriik saab piirata EL-i riikidest tulevat sisserännet ning sõlmida omaenda kaubanduslepped kolmandate riikidega.

Briti peaminister ja USA president rõhutasid ka kahe riigi koostööd kaitse- ja julgeolekuvallas ning Trump tänas May'd toetuse eest neljapäeval lõppenud kahepäevasel NATO tippkohtumisel, kus Ühendriikide riigipea nõudis liitlastelt kaitsekulutuste kiiret tõstmist.

Trump tänas May'd tema väga meeldiva külalislahkuse eest. May võõrustas Trumpi oma maaresidentsis Chequersis.

May: USA ja Suurbritannia taotlevad ambitsioonikat kaubanduslepet

Suurbritannia ja USA leppisid kokku, et asuvad Brexiti järel taotlema ambitsioonikat kaubanduslepet, ütles Briti peaminister Theresa May reedel pärast kõnelusi USA presidendi Donald Trumpiga.

"Me leppisime täna kokku, et Ühendkuningriigi lahkumisel Euroopa Liidust kavatseme püüelda ambitsioonika Ühendkuningriigi-USA vabakaubandusleppe poole," sõnas May ühisel pressikonverentsil Trumpiga.

May: Suurbritannia, USA nõustusid suhtlema Venemaaga jõupositsioonilt

Olime USA presidendi Donald Trumpiga ühel meelel, et Venemaaga tuleks suhelda jõu- ja ühtselt positsioonilt, ütles Briti peaminister Theresa May reedel pärast kõnelusi Trumpiga.

"Nõustusime, et Venemaaga on tähtis suhelda jõu- ja ühtselt positsioonilt," lausus May.

Trumpil seisab esmaspäeval eel kohtumine Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

Trump: olen olnud Venemaaga kõikidest karmim

USA president Donald Trump väitis reedel, et on olnud Venemaaga karmim kui kõik teised.

"Oleme olnud Venemaaga kaugelt karmim kui keegi teine... Oleme olnud Venemaaga äärmiselt karm," ütles ta.

Esmaspäeval seisab tal ees kohtumine Vene presidendi Vladimir Putiniga.

Londonis avaldasid kümned tuhanded meelt Trumpi vastu

Londonis avaldavad reedel kümned tuhanded inimesed meelt USA presidendi Donald Trumpi vastu.

Protestijad liiguvad Oxfordi tänaval Trafalgari väljaku suunas.

Meeleavaldajad skandeerisid "Ei Trumpile, ei KKK-le, ei fašistlikule USA-le" ning kandsid silte "See on vastupanukarneval" ja "Sa ei meeldi mu emale, kuigi talle meeldivad kõik".

Osad lõid kokku potte ja panne, teised puhusid trompeteid ning paljud kandsid oranže õhupalle tekstiga "Peatage Trump".

Muu hulgas toimus Londonis reedel "Naiste marss" ja selle lõppedes algab põhimarss, mida korraldab koalitsioon Koos Trumpi vastu.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: