Tšehhi peaminister keeldus merele jäänud migrantide vastuvõtmisest

Migrandid.
Migrandid. Autor/allikas: Jon Nazca/Reuters/Scanpix

Itaalia soov, et Euroopa Liidu liikmesriigid võtaksid vastu osa 450-st maabumiskeelu saanud migrandist on "tee põrgusse", ütles Tšehhi peaminister Andrej Babiš pühapäeval.

Prantsusmaa ja Malta on juba nõustunud võtma vastu kumbki 50 migranti.

"Just nagu teised EL-i peaministrid, sain ka mina kirja Itaalia peaministrilt (Giuseppe) Contelt... milles ta tahab, et EL hoolitseks umbes 450 merele jäänud inimese eest," kirjutas Babiš Twitteris.

"Selline lähenemine on tee põrgusse," lisas 63-aastane valitsusjuht.

"Sellise lähenemisega ainult motiveeritakse smugeldajaid ja suurendatakse nende sissetulekut. Meie riik ei võta ühtegi migranti," ütles Babiš, kelle sõnul tuleb tugineda"vabatahtlikkuse printsiibile.

"Me peame aitama migrante riikides, kust nad tulnud on, Euroopa piiride taga, et takistada neid teele asumast," ütles Babiš.

Aprillis läbiviidud arvamusküsitluses oli 58 protsenti tšehhidest vastu migrantide vastuvõtmisele sõjast haaratud riikidest. 35 protsenti vastanutest toetas põgenike ajutist võõrustamist ja kolm protsenti oli nõus põgenikke alaliselt riiki jätma.

Kõnealused migrandid olid alustanud teekonda Liibüast ühes puupaadis, mida märgati reede varahommikul Malta jurisdiktsiooni all olevates vetes.

Itaalia siseminister Matteo Salvini keeldus reedel migrandid päästnud kahele Frontexi alusele Itaalia sadamaid avamast ja andis mõista, et nad peaksid suunduma lõunasse "Liibüa või Malta suunas".

Saksamaa nõustus võtma vastu 50 Vahemerel päästetud migranti

Saksamaa teatas pühapäeval, et on nõus võtma vastu 50 migranti Vahemerel päästetud 450-st migrandist.

"Arvestades jätkuvaid kõnelusi suurema kahepoolse koostöö üle asüüli küsimuses on Saksamaa valmis võtma antud juhtumi raames vastu 50 inimest," teatas valitsus avalduses.i.

Itaalia ja Malta vaidlesid varem laupäeval selle üle, kummal lasub vastutus pakkuda 450 päästetud migrandile turvalist sadamat.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles, et oli terve päeva oma Euroopa Liidu kolleegidega ühenduses, tuletades neile meelde, et nad nõustusid juuni lõpus peetud tippkohtumisel vajadusega jagada rändevoo koormat.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: