Fotod: õhuväge asus juhtima Riivo Valge ({{commentsTotal}})

Reedel tähistas Eesti õhuvägi Ämari lennubaasis väeliigi 99. aastapäeva ning õhuväe ülema ülesanded võttis kolonel Jaak Tarienilt üle kolonel Riivo Valge.

Kolonel Riivo Valge on kaitseväes teeninud 1994. aastast. Ta on omandanud Ameerika Ühendriikides kahel korral sõjaväelise magistrikraadi ning teeninud Saksamaal NATO õhuväe peakorteris Ramsteinis. Kolonel Valge on osalenud ka NATO rahutagamisoperatsioonil Bosnias ning NATO operatsioonil Liibüas õhuoperatsioonide planeerijana. Alates 2012. aastast on ta õhuväe staabiülem. 

Kolonel Jaak Tarien on kaitseväes teenistuses aastast 1994 ja õhuväe ülem aastast 2012. Kolonel Tarien jätkab teenistust NATO küberkaitsekoostöö keskuse ülemana. 

Ämari lennubaasis toimunud õhuväe aastapäeva rivistusel tunnustati ka teenistuses silma paistnud õhuväelasi, samuti asetati koos õhuväe veteranidega pärg lennubaasis asuva mälestusmärgi "Viimne lend" juurde. 

Mälestusmärgi "Viimne lend" projekteeris kujur Kalju Reitel, kes oli ka ise Teises maailmasõjas lahingulendur. See monument jäi autori viimseks tööks. Tänase õhuväe jaoks on mälestusmärk pea kõigi pidulike sündmuste tähistamise paigaks.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: