Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Jaak Tarien astus NATO küberkaitsekeskuse juhi ametisse

Neljapäeval tähistati NATO küberkaitsekeskuses piduliku tseremooniaga uue juhi kolonel Jaak Tarieni ametisseastumist.

Tarien ütles , et tema eesmärk juhina on jätkata senist head tööd ning samas asetada veel enam rõhku koostöö arendamisele erasektoriga ning meie liikmesriikide kaitsevägedele praktiliste töövahendite väljatöötamisele.

Küberkaitsealased teadmised on vajalikud kõigile kaitseväelastele igas väeliigis ja igal auastmel," sõnas kolonel Tarien.

Keskuse senine juht Merle Maigre jätkab tööd küberlahendusi eksportivas Eesti ettevõttes CybExer Technologies.

Ta ütles tseremoonial, et töö küberkaitsekeskuses on olnud põnev ja arendav.
"Küberjulgeoleku arengud eeldavad ekspertidelt kiiret kohanemist ja pidevat valmisolekut tulevikuks," ütles senine keskuse juht Maigre.

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terras tunnustas senise direktori panust: "Merle Maigre võttis peale endise juhi Sven Sakkovi enneaegset NATO küberkaitsekoostöö juhi kohalt lahkumist keskuse juhtimise üle ning aitas oma laialdaste teadmiste ning juhi kogemustega hoida keskuse väga head renomeed NATO liitlaste ja üldsuse silmis. Ta laiendas keskuse rahvusvahelist tuntust ning küberalaste arengute eksperdi staatust."

Kolonel Tarien juhtis Eesti õhuväge alates 2012. aasta augustist kuni tänavu juulini. Jaak Tarien on lõpetanud USA Õhujõudude Akadeemia, omandanud magistrikraadi USA Õhujõudude Staabikolledžis. Tänavu omandas ta magistrikraadi ka USA Riiklikus Kaitseülikoolis (NDU).

Varasemalt on kolonel Tarien teeninud ka staabiohvitserina NATO arendusväejuhatuse ülema juures, regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuse asedirektorina ning Leedus BALTNETi Regionaalse õhuseire koordinatsioonikeskuse Eesti meeskonna ülemana.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: