Jõhvi volikogu tegi esimehe koha palgaliseks, valis uue esimehe

Martin Repinski ja Jõhvi endine vallavanem Eduard East.
Martin Repinski ja Jõhvi endine vallavanem Eduard East. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Jõhvi vallavolikogu valis neljapäeval 12 poolthäälega uueks esimeheks endise vallavanema Eduard Easti, tema vastu kandideerinud Aivar Surva sai kuus häält. Ühtlasi muutis volikogu esimehe ametikoha palgaliseks ja kinnitas palgaks 2500 eurot kuus, kirjutab Põhjarannik.

Volikogu aseesimeheks sai teine endine vallavanem Aleksei Naumkin, kelle poolt hääletas 21 kohalolnud saadikust 18, teatas ajaleht. 

Easti enda ette valmistatud põhimääruse parandused näevad ette, et volikogu esimehe koht muutub nüüd palgaliseks (varem oli 700 euro suurune hüvitis) ning töötasuks hakkab olema 2500 eurot.

Samuti tõstab uus põhimäärus volikogu lihtliikmete, komisjonide esimeeste ning volikogu aseesimehe hüvitisi. Kõik need seoti valitsuse miinimumpalgaga: lihtliikmel 45, komisjoni esimehel 90 ning volikogu aseesimehel 100 protsenti miinimumpalgast, mis tähendab, et volikogu kindlustas endale iga-aastased hüvitise tõusud, ilma et seda eraldi hääletama peaks. Praegu on alampalk 500 eurot.

Eduard East ütles, et vajalik raha hüvitiste tõstmiseks ning volikogu esimehe palgaks on eelarvest leitav, kuid konkreetset allikat ei maininud, öeldes, et "see on lahendatav lisaeelarvega.

Opositsioon arvestas kokku, et kui seniseid hüvitisi arvestades oleks see kulu aasta lõpuni veidi üle 9000 euro, siis nüüd kulub sellele viie kuu jooksul enam kui 52 000 eurot.

Allikas: Põhjarannik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: