Jõhvi vallajuhtide umbusaldamine kukkus läbi

Teisipäeva hommikuks kavandatud Jõhvi vallavanema Martin Repinski ja volikogu esimehe Eduard Easti umbusaldamine kukkus läbi, kuna Easti määratud volikogu istungi alguseks oli kohale saabunud ainult tema ise.

"Kui andsime oma umbusaldusavalduse menetlusse, siis palusime Eastil järgida valla põhikirja ning arutada seda küsimust tavakorras. Aga tema määras vastupidiselt meie soovile istungi teisipäeva hommikul kella kaheksaks. Kahjuks on see tööpäev ja me ei saanud istungile tulla," rääkis rahvusringhäälingu venekeelsele uudisteportaalile (rus.err.ee) opositsioonilise fraktsiooni "Jõhvi eest" juht Niina Neglason.

East ei nõustunud opositsiooni väidetega. "Põhikirja rikkumist ei olnud, kuna umbusalduse avaldamine on iseenesest erakorraline sündmus, mis väärib arutamiste erakorralisel istungil. Teisipäeva hommikul kell üheksa algab juba vallavalitsuse istung, seepärast otsustasin korraldada vallavolikogu erakorralise istungi enne seda," rääkis East.

Opositsiooni hinnangul ei tule East ja Repinski oma tööülesannetega toime ning ei tegutse mitte valla, vaid isiklikes huvides.

"Umbusalduavaldus ei ole midagi muud kui valimiseelne võitlus enne riigikogu valimisi," leidis Repinski.

Opositsioon püüdis ka eelmise aasta septembris Repinskit ja Eastit umbusaldada, kuid ebaõnnestus samuti.

Umbusaldusavalduse läbiminekuks oleks vaja vallavolikogu koosseisu lihthäälteenamust ehk 11 poolthäält 21-liikmelises volikogus.

Jõhvi võimukoalitsiooni moodustavad Keskerakonna fraktsioon, milles on viis liiget ja "Jõhvi Meie Kodu" seitsme liikmega. Opositsioonis on Reformierakonna fraktsioon kolme ja "Jõhvi eest" viie liikmega, üks liige ei kuulu fraktsiooni.

East ja Repinski on Keskerakonna liikmed.

Intervjuud vallavolikogu esimehe Eduard Easti, opositsiooni esindaja Teet Enoki ja vallavanem Martin Repinskiga.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: