Kauri umbusaldamine Jõhvis läbi ei läinud, ees seisab Easti umbusaldamine

{{1591280400000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Jõhvis neljapäeval toimunud keskerakondlasest vallavanema Max Kauri umbusaldus läbi ei läinud, sest selle vastu oli 12 saadikut. Veel kaks uude koalitsiooni kuuluvat saadikut ja kõik seitse opositsioonis olevat saadikut istungil ei osalenud.

Istungil puudus ka üks Max Kauri umbusaldamise algatajaid, volikogu esimees Eduard East, kes heideti kolmapäeval koos vallavanema väidetava kandidaadi Arthur Sepperniga erakonnakaaslasele umbusalduse esitamise eest Keskerakonnast välja.

Eelmise aasta kevadel 13 hääle toel Jõhvi vallavanemaks valitud Max Kaur avaldas lootust, et regulaarsete umbusalduste ja võimuvahetuste aeg on Jõhvis lõpule jõudmas. "Jõhvis oli siiamaani selline traditsioon, et igal suvel oli mingi umbusaldus. Me lammutame selle traditsiooni. Me toome uue traditsiooni, kus on stabiilne, Euroopa stiilis valitsemine," lubas vallavanem.

Jõhvi järjekordne võimuvahetus peaks lõpule jõudma 18. juunil, kui kavas on Eduard Eastile kui volikogu esimehele umbusalduse avaldamine.

Enne Eduard Eastit volikogu juhatanud Niina Neglason ei välistanud, et just temast saab taas volikogu esimees, sest uues koalitsioonis on tema juhitaval valimisliidul kõige rohkem kohti - kuus. Neglason avaldas lootust, et uus koalitsoon, mis alustab koalitsioonilepingu arutamist 9. juunil, on elujõuline.

"Ma tahaks väga loota, et tänane inimeste grupp, kes on kokku tulnud ja kes ei ole ainult ühe või teise valimisliidu põhine, vaid on ühtemoodi mõtlevate inimeste põhine, oleks jätkusuutlik," sõnas Neglason.

Jõhvi 21liikmelisse volikokku pääsesid kahe erakonna ja kolme valimisliidu esindajad. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: