Jõhvi vald maksab selge ülesandeta vallavalitsuse liikmele 2500 eurot

{{1542964140000 | amCalendar}}
Foto: Rene Kundla/ERR

Jõhvi volikogu kinnitas neljapäeva õhtul ametisse arvult juba kuuenda vallavalitsuse liikme, kelleks sai eksvallavanem ning endine volikogu aseesimees Aleksei Naumkin. Tema tööks saab vallavanem Martin Repinski sõnul olema "tegelemine kõigega", ühtegi vastutusala tal pole, aga palgaks 2500 eurot, kirjutab Põhjarannik.

Vallavanem Martin Repinski põhjendas Põhjarannikule vajadust järjekordse vallavalitsuse liikme järele sellega, et "vallavalitsuses võiks olla rohkem erinevaid inimesi, siis on ka rohkem erinevaid arvamusi, sest vallavalitsus võtab vastu olulisi otsuseid".

Opositsiooni liikmed soovisid teada, kas Jõhvis on midagi kardinaalselt muutunud ja ülesandeid nii palju juurde tulnud, et praegune vallavalitsus aina uusi ametikohti juurde vajab. Selle peale vastas vallavanem, et praegused abivallavanemad on teinud head tööd ja asunud ka osaliselt seni ametnike õlul olnud ülesandeid täitma.

"Ma olen Jõhvi vallavolikoguga seotud olnud 2005. aastast ja kõik suured projektid ja tööd on saadud tehtud kolme inimesega, olgu see siis Tauno Võhmari aeg või Aivar Surva aeg, nii et ma ei kujuta ette, mis on see suur töö, mis nõuab kuue inimese kaasamist," kommenteeris Jõhvi volikogu opositsiooni liider Niina Neglason "Aktuaalsele kaamerale".

Küsimusele, millega hakkab uus vallavalitsuse liige tegelema, vastas Repinski: "Tal pole konkreetseid ülesandeid − ta tegeleb kõigega ja vastutab kõige eest."

Kui Naumkinilt küsiti, millega ta hakkab tegelema, siis ei osanud ta samuti konkreetselt vastata.

Volikogu esimehe Eduard Easti sõnul ei olnud Naumkin hea juht, kuid samas on ta hea spetsialist.

"Me ei olnud rahul sellega, kuidas ta juhib ja kuidas ta organiseerib tööd. Praegu on ta üks vallavalitsuse liikmetest ja tema tegevus ongi seotud valdkondadeüleste küsimustega ning vallavanem vastutab suunamise eest ning tema juba konkreetsete asjade realiseerimise eest," selgitas East "Aktuaalsele kaamerale".

Volikogu kinnitas Naumkini siiski 11 poolthäälega ametisse, 8 oli vastu. 10 saadikut oli poolt ja 8 vastu, kui uuele vallavalitsuse liikmele määrati 2500 euro suurune palk.

Uue koalitsiooniga on 10 000 elanikuga omavalitsuse juhtstruktuur paisunud enneolematult suureks, sest lisaks vallavalitsuse kuuele liikmele on palgal ka volikogu esimees. Koalitsiooni kinnitusel on vallal suurenenud juhtimiskuludeks rahaline kate olemas.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: