Rootsi võimud on põua ajal ranged: mees sai grillimise eest kopsaka trahvi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vaatamata suurele tuleohule leidis päästeamet siiski inimesi, kes looduses grillivad.
Vaatamata suurele tuleohule leidis päästeamet siiski inimesi, kes looduses grillivad. Autor/allikas: Päästeamet

Lõuna-Rootsis sai 42-aastane mees kopsaka trahvi selle eest, et kasutas söegrilli oma Åhusis asuva suvila aias. Põhjuseks on võimude poolt põua ajal kehtestatud range tuletegemise keeld.

Kuigi mees põhjendas end väitega, et oli olnud haige ega teadnud tuletegemise keelust, kohus seda uskuma ei jäänud ning karistas tuletegijat 19 500 krooni ehk umbes 1900 euro suuruse trahviga, vahendas Yle SVT-d.

Stockholmi politsei pressiesindaja ütles SVT-le kommentaariks, et kui näiteks tuhatoosist või sisse jäänud pliidist puhkeb tulekahju, siis mõistetakse põlengu põhjustaja süüdi ohtu kujutanud hooletuses. Selle tagajärjeks on trahv, kuid kui tegemist on raskendavate asjaoludega, võib karistuseks olla isegi kuni kaks aastat vabadusekaotust.

Rootsi võimud on kehtestanud range tuletegemise keelu riigi erinevates osades seoses põua ja metsapõlengutega.

Politsei on omakorda andnud ka selge sõnumi inimestele, kes kaaluvad õues grillimist - mitte mingil juhul ei tohi tuld süüdata.

Ka tavakodanikud on Rootsis väga mures metsapõlengute puhkemise ja leviku pärast ning hoiavad ka üksteisel silma peal. Võimud said näiteks möödunud nädalavahetuse ajal rohkem kui 60 teadet, kus inimesed kurtsid, et nende naaber teeb tuld keelatud kohas.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: