Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Staažikas keskerakondlane protestis kõrgete palkade vastu parteist lahkumisega

Endel Paap ja Lembit Annus aastal 1993.
Endel Paap ja Lembit Annus aastal 1993. Autor/allikas: Lembit Michelson/Postimees/SCANPIX

Keskerakonna kauaaegne liige Endel Paap otsustas protestiks oma erakonnakaaslastest Kohtla-Järve ja Jõhvi juhtide tegevuse vastu parteist lahkuda, kirjutab Põhjarannik.

Endine riigikogu liige ja mitmesse Jõhvi volikogu koosseisu kuulunud Paap kirjutas oma avalduses, et palub end erakonnast välja arvata, kuna ei saa nõustuda sellega, kuidas kohalikud Keskerakonna juhtfiguurid määravad endale maksumaksja arvel ülisuuri töötasusid.

"Varem varastas Edgar Savisaar Keskerakonna paljaks, nüüd määrasid Kohtla-Järve ja Jõhvi keskerakondlastest juhid endale ning oma asetäitjatele meeletult suured töötasud ajal, kui paljud inimesed elavad alla vaesuspiiri. Jõhvi vallavanem saab rohkem kui seitsmekordset miinimumpalka, kolm asetäitjat saab kuuekordset miinimumpalka. Vallavanema parteikaaslane volikogu esimehena saab viiekordset miinimumpalka, aseesimees saab sama palju, kui varem sai volikogu esimees," kirjutab Paap.

Tema sõnul tähendab vallajuhtide tasude hüppeline tõus aasta lõpuni vallaeelarvele 154 000 euro suurust lisakulu ning selle raha eest oleks võinud mitu tänavat remontida või elamuid üle värvida.

"Tänasest päevast mina lahkun Keskerakonnast, sest selle partei valitsemise ajal tehakse otsuseid, mis ei vasta elanikkonna huvidele. Aktsiisimäärad, võidurelvastus, maksupoliitika jne on minule vastumeelt ning ma lahkun sellisest erakonnast. Olen kindel, et riigikogu valimised märtsis näitavad, et minul on õigus," kirjutas Paap oma avalduses Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna juhatusele.

Paap on olnud Keskerakonna liige alates 2001. aasta juulist. Eelmisel nädalal muutis Jõhvi volikogu valla põhimäärust, millega tõsteti oluliselt volikogu liikmete ja komisjonide esimeeste hüvitisi ning määrati volikogu keskerakondlasest esimehele Eduard Eastile 2500 euro suurune töötasu.

Varem tõstis volikogu koos keskerakondlasest Martin Repinski valimisega vallavanemaks tema töötasu 3600 eurole. Varem oli see 2800 eurot. Kolme abivallavanema palk tõsteti endise 2100 euro asemel 3000 euroni. Kulutusi lisas seegi, et endise kahe abivallavanema asemel on neid nüüd kolm.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: