Martin Repinski sai Jõhvi vallavanemaks

{{1530019620000 | amCalendar}}

Jõhvi vallavolikogu valis uueks vallavanemaks keskerakondlasest riigikogu liikme Martin Repinski ja määras talle eelmisest vallavanemast 800 eurot suurema palga.

Repinski poolt hääletas 12 volinikku 19-st kohal olnud volinikust. Kaks saadikut puudus.

Martin Repinski sõnul oli vallavanema ametikoha vastuvõtmine temale valimislubaduse täitmine.

Ühtlasi otsustas volikogu, et Repinski palgaks saab 3600 eurot, eelmisel vallavanemal oli see 2800 eurot.

Volikogu toetas ka Repinski ettepanekut suurendada abivallavanemate arvu kahelt kolmele. Üheks abivallavanemaks sai endine Mustvee linnapea Max Kaur, kelle vastutada jääb arengu valdkond. Ülejäänud kaks abivallavanemat on Viktoria Tsventarnaja ja Jelena Bezvoditskaja, kellest esimene vastutab majanduse ning teine sotsiaaltöö, hariduse ja kultuuri eest.

Repinski on vähem kui viie aasta jooksul Jõhvis juba kuues vallavanem.

Vallavanemaks valimine tähendab ühtlasi seda, et Repinski peab lahkuma riigikogust. Tema asendusliige on Eevi Paasmäe, kes oli lühikest aega riigikogu liige ka sel ajal, kui Repinski oli maaeluminister. Sillamäe aselinnapea ja Keskerakonna Ida-Virumaa piirkonna esimees Eevi Paasmäe ütles ERRile, et ta pole veel otsustanud, kas läheb riigikokku või mitte. "Pean läbi kaaluma kõik selle sammuga seotud plussid ja miinused," ütles Paasmäe.

Martin Repinski kandideeris esimest korda 2015. aasta parlamendivalimistel, saades 1556 häält. Repinski kinnitas, et osaleb ka järgmisel kevadel riigikogu valimistel. Valituks saades lubas ta riigikokku minna juhul, kui Keskerakond saab koalitsiooni.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: