Maxima omanik viis lõpule Bauhofi kaupluseketi ostmise

Bauhof.
Bauhof. Autor/allikas: Marko Saarm/Sakala/Eesti Meedia/Scanpix

Maxima omanikfirma Vilniaus Prekyba gruppi kuuluv Ermi Group omandas kolmapäeval MyInvest Estonia OÜ-lt Bauhof Groupi täisosaluse, nii viidi lõpule ostutehing vastavalt eelnevalt allkirjastatud lepingule.

Ostutehingu lõpuleviimisel ühinesid sisekujundus-, aiatoodete ja ehitusmaterjalidega tegelev Leedu kaubanduskett Ermitažas ning samas valdkonnas tegutsev Eesti kett Bauhof, muutudes seeläbi kolmandaks suurimaks selle sektori jaemüüjaks Baltikumis, teatas Bauhof.

Bauhof Groupi omandamist finantseeriti Ermi Groupi omavahendite ja Vilniaus Prekybalt saadud laenu abil. Ermi Groupi täiendava laienemisega Baltikumis otsustati suurendada ettevõtte lubatud aktsiakapitali, mille suurus on nüüd 10,5 miljonit eurot.

Endise osaniku MyInvest Estonia esindajad lahkusid Bauhof Group nõukogust ja juhatusest ning Bauhof Groupi nõukogu uuteks liikmeteks valiti kontserni tegevjuht Marijus Kriščiūnas, kommertsdirektor Agnė Voverė ja finantsdirektor Birutė Fokienė ning juhatuse senised liikmed tegevjuht Irina Raudsepp, müügidirektor Enn Lamp ja finantsdirektor Indrek Veevo jätkavad Bauhof Groupi juhatuses.

"Ennekõike toob see kasu meie klientidele, võimaldades laiendada tootevalikut veelgi ning pakkuda soodsamaid hindasid. Samuti toob ettevõtete ühinemine kaasa mõlema ettevõtte seniste parimate praktikate jagamist, millest samuti klientidel on ainult võita," ütles Marijus Kriščiūnas, ettevõtte ERMI Group tegevdirektor.

M. Krisčiūnase sõnul on Bauhof olnud aastaid Eesti tuntuim aia-, ehitus- ja siseviimistluskaupade müüja ning 2017. aastaaruande põhjal ka jätkuvalt turuliider Eestis. Lisaks sellele on nii Bauhof  kui Ermitažas tuntud kui ehitusettevõtete strateegilised partnerid, arendades äri- ja hulgimüügisektorit, mis võimaldab suurendada müügimahtusid püsivalt ja eesmärgipäraselt. Mõlemad ettevõtted tegelevad ka internetimüügiga.

Baltimaade kaubandus- ja äriettevõte Vilniaus Prekyba, millele kuulub muuhulgas Maxima poekett ja Euroapotheca apteegikett, sai 25. juulil Eesti konkurentsiametilt loa osta Myinvest Groupilt ehitusmaterjalide ja aiakaupade müügiketi Bauhof.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: