Venezuela presidenti üritati droonirünnaku abil tappa ({{commentsTotal}})

{{1533450900000 | amCalendar}}

Venezuela sõjaväelastest ja tsiviilisikutest koosnev salapärane rühmitus võttis laupäeval sotsiaalmeedias vastutuse atentaadi eest president Nicolás Madurole.

Rünnak tehti pealinnas Caracases sõjaväeparaadi ajal, millest televisioon tegi otseülekande. Viimastel andmetel sooritati rünnak mitme drooniga, mille külge olid kinnitatud lõhkeseadeldised. Plahvatustes sai vigastada seitse sõdurit.

Tapmiskatse eest võttis vastutuse rühmitus, mis nimetab end rahvuslikuks liikumiseks Soldados de Franelas (Särkides sõdurid).

"Sõjaväelist au riivab see, kui valitsuses peetakse inimesi, kes mitte ainult ei ole põhiseadust unustanud, vaid kes on teinud riigiametist rõveda viisi rikastuda," seisis avalduses, mille edastas YouTube'i vahendusel USA-s baseeruv opositsiooniajakirjanik Patricia Poleo.

"Kui valitsuse eesmärk on saavutada võimalikult palju õnne, ei saa me lubada, et rahvas on näljas, et haigetel ei ole rohtu, et valuutal ei ole väärtust ja et haridussüsteem ei hari ega õpeta, üksnes jutlustab kommunismi."

"Venezuela rahvas, me peame minema tänavatele ega tohi taganeda," kutsub rühmitus.

Maduro süüdistas rünnaku korraldamises naaberriiki Colombiat ja USA "rahastajaid". Mõned ametiisikud on avaldanud arvamust, et rünnaku taga on opositsioon.

Colombia eitab seost rünnakuga.

Maduro ütles, et mõned asjaosalised on kinni peetud ja juurdlus käib.

Rühmitus teatas Twitteris, et koosneb "venezuela rahvale ustavatest patriootlikest sõjaväelastest ja tsiviilisikutest, kes püüavad diktatuurile alluvas riigis demokraatiat päästa".

Venezuela president süüdistas droonirünnaku korraldamises Colombiat

Maduro süüdistas laupäevase droonirünnaku korraldamises Colombiat, edastasid meediakanalid.

"Rünnaku eesmärgiks oli minu tapmine. Mind üritati täna salamõrvata. Mul ei ole mingit kahtlust, et selle rünnaku taga on Juan Manuel Santos," ütles Maduro riiklikus televisioonis.

Colombia ametistlahkuv president Juan Manuel Santos avaldas sel nädalal arvamust, et Maduro valitsus langeb veel lähiajal.

"Ma näen seda juhtumas veel lähitulevikus," ütles Santos uudisteagentuurile antud usutluses viidates Rahvusvahelise Valuutafondi viimasele prognoosile, et Venezuela inflatsioon kasvab sel aastal pea ulmelisele tasemele.

"Sellise inflatsioonitasemega nagu Venezuelal peab režiim nii või naa lähiajal kukkuma," tõdes Santos.

Bolton: USA valitsus ei ole seotud rünnakuga Venezuela liidri vastu

USA valitsus ei ole seotud laupäeval Venezuela pealinnas Caracases sõjaväeparaadi ajal väidetavalt aset leidnud rünnakuga president Nicolás Maduro vastu, ütles USA riiklik julgeolekunõunik John Bolton pühapäeval.

Bolton ütles telekanali Fox News saates, et vahejuhtum võis olla Maduro režiimi enda korraldatud või "midagi muud".

Kui Venezuelal on "kindlat informatsiooni" USA seaduste võimaliku rikkumise kohta, siis "uurime seda kõike väga tõsiselt", sõnas Bolton.

Venezuela teatas kuue "terroristi ja palgamõrvari" vahistamisest

Venezuela valitsus teatas pühapäeval, et on vahistanud "kuus terroristi ja palgamõrvarit" seoses väidetava katsega tappa kahe lõhkeainelastis drooniga president Nicolás Maduro .

Sise- ja justiitsminister Néstor Reverol teatas vahistamistest riigitelevisioonis. Tema sõnul on lisaks konfiskeeritud mitu autot ja korraldatud haaranguid Caracase hotellides, kus olevat saadud tähtsat informatsiooni.

Reveroli sõnul tegid julgeolekutöötajad ühe Maduro suunas lennanud drooni kahjutuks, teine aga lendas lähedalasuvasse hoonesse ja plahvatas.

Venezuela relvajõud vandusid kaitseminister Vladimir Padrino Lópeze ette loetud avalduses pühapäeval Madurole tingimusteta truudust.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: