Päästjate sõnul ei tohi naaberriikide abistamisel unustada Eesti metsade tuleohtu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Päästeamet

Metsapõlengute käes vaevlevad riigid on küsinud Euroopa Liidult abi. Eesti päästeamet on naaberriikidele oma abi pakkunud, kuid päästjate sõnul ei tohi me samas unustada, et ka meil endal on praegu metsades suur tuleoht.

Eesti päästeametil on nii Läti kui ka Rootsi ametitega kahepoolne abistamise kokkulepe, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Päästeameti päästetöö osakonna juhataja Martin Lambingi sõnul on Eesti oma naabritega kontaktis olnud. Hetkel on teada, et Läti vajaks eelkõige abiks helikopterit.

"Euroopa Liitu me oleme deklareerinud Eesti põhivõimekuse, mida me välja saadame, see on seotud varingu- ja otsingute päästetöödega. Antud juhul sellist võimekust vaja ei lähe. Ehk tegelikult, kui me kuskile teise riiki appi läheksime, siis me räägime täpselt samasugustest päästeüksustest, mis meil on igapäevases valmisolekus. See on see, mis on meie võimekus. Aga tegelikult, kui vaadata nende riikide abisaamise soove, siis seal on vaja eelkõige lennuvahendeid," selgitas Lambing.

Päästeamet teeb igapäevaselt koostööd riigi ilmateenistusega. Eestis ja Põhja-Euroopas on küll oodata äikesevihmahoogusid, kuid see ei vähenda sünoptik Taimi Paljaku sõnul tuleohtu.

"Sellepärast ka inimesed, kes meil nädala lõpu poole metsadesse lähevad ja vaatavad meie tuleohukaarti ja arvavad, et ei ole midagi sellest, kui nad lõkke üles teevad, siis pigem mitte seda teha. Meie tuleohukaart näitab pigem meteorojaamade ümbruses olevat olukorda ja kui seal on parasjagu sadanud, siis tõesti tuleohu kaardi järgi on olukord päris kena ja normaalne, aga mõni kilomeeter eemal on metsaaluseid, mis ei ole üldse vihma saanudki," selgitas Paljak.

Eestis on praegu suure tuleohuga aeg välja kuulutatud Järvamaal ja Jõgevamaal.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: