Igor Gräzin lubab Euroopa Parlamendis esindada Eesti euroskeptikuid

Igor Gräzin.
Igor Gräzin. Autor/allikas: Postimees/SCANPIX

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase asendusliige Euroopa Parlamendis Igor Gräzin ei välista, et ühineb Euroopa Demokraatide ja Liberaalide Liidu (ALDE) fraktsiooniga, kuid lubab hakata esindama Eesti euroskeptikuid.

"Euroskeptikud on tegelikult vaikiv enamus ning neil pole häälekat esindajat. Ja lisaks pole nad mingid kaabakad," ütles septembri alguses Euroopa Parlamendi saadiku kohale asuv Gräzin ERR-ile.

ALDE kohta ütles Gräzin, et tal on mitmel põhjusel raske nendega ühineda, kuid kavatseb nendega suhelda ja osaleda koosolekutel. "Kui siiski selgub, et tegemist on toredate inimestega, siis ma ei välista seda ning mulle on see tehniliselt võttes ka kõige mugavam. Võib-olla asi polegi nii hull kui välja paistab."

Gräzin valiti 2005. aastal Euroopa Liidu Demokraatide asepresidendiks ning see ühendus võitles loodava ALDE vastu. Gräzin meenutas, et ALDE toetas jõuliselt tsentraliseerimist, mille vastu tema demokraadina sõna võttis. "Ja formaalselt olen ma jätkuvalt Euroopa Liidu Demokraatide asepresident. Sellelt kohalt pole mind keegi maha võtnud."

Gräzini sõnul on tal ALDE-le ette heita see, et nad ei valinud omal ajal Siim Kallast esimeheks, teinud avaldusi Poola ja Ungari vastu ja avaldanud seisukohti, mis on talle, kui euroskeptikule vastumeelsed.

"Igatahes mina hakkan edendama euroskeptilist agendat, sest Euroopa Liidus on tehtud vigu, millest tuleb rääkida. Ning tasub teada, et Euroopa ja Euroopa Liit pole üks ja seesama," lausus Gräzin.

ALDE fraktsiooni europarlamendis kuulus Eesti saadikutest mandaadist loobunud Kaja Kallas, praegu on seal reformierakondlane Urmas Paet ja keskerakondlane Yana Toom.

ALDE koosneb liberaalsest Euroopa liberaalsete ja reformiparteide ühendusest ja tsentristlikust Euroopa Demokraatlikust Parteist. See on Euroopa Parlamendi suuruselt neljas fraktsioon, kuhu kuulub 68 saadikut.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: