Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Igor Gräzin: Euroopa Liit ei lagune, vaid visiseb laiali

Igor Gräzin
Igor Gräzin Autor/allikas: ERR

Euroskeptikuna Euroopa Parlamenti siirduv Igor Gräzin leiab, et Euroopa Liidu üks alusepanijaid Robert Schuman keeraks hauas teist külge kui näeks, kuhu suunas liit on liikunud.

"Kui Schuman Euroopa Liitu asutas, siis ta ütles, et see on hingede liit. Kristlike hingede igatsus olla koos. Aga mitte see, milleks see asi on tänaseks keeratud. Schuman keerab praegu hauas ringi," rääkis Gräzin ETV saates "Esimene stuudio".

Saatejuht Johannes Tralla tundis Gräzinilt ka huvi, kuidas läheb kokku tema euroskeptitsism ja kuulumine liberaalsesse ALDE fraktsiooni.

"Euroskepsis on meelelaad, mis seisneb selles, et sa vaatad kõiki asju kerge kahtlusega. Mis on ürgeestilik. Miks pole euroskeptikutel oma parteid Euroopa Parlamendis? Euroskepsis pole parteipoliitika, taevane arm! See on tõelise Euroopa patrioodi meelelaad," vastas Gräzin.

Küsimusele, kas Gräzini poolt kiidetud Nigel Farage on tõeline Euroopa patrioot, vastas Gräzin, et Faragel on üks omadus, mida ta poliitikuna hindab.

"Ta (Farage - toim) oskab rääkida. Ka kõige geniaalsem idee, mida ei osata esitada, selle idee võib maha matta. Mina oskan ka rääkida."

Gräzinil tuli ka saates selgitada, miks tema palgaliseks abiliseks saab Reformierakonna nn kilekotiraha skandaali keskmes olnud Kalev Lillo. Gräzin ütles, et otsuse Lillo palgata tegi ta ise ja et Lillost paremat inimest polnud.

"Olukorras, kus Euroopa Liit laguneb, tahan mina ja tahab Kalev (Lillo - toim)teha midagi, mis toob Euroopa uuesti kokku. Me paneme Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti omavalitsusena ühte kohta kokku. Vanades Liivimaa piirides. Loodustatakse riikide ülene omavalitsus, kreis. See ei ole fantaasia, vaid Reformierakonna eelnõu, mida toetab ka Krista Aru. Me tahame Euroopale näidata, et kõik väljamõeldud riigipiirid on jama. Tulevik on vabade kodanike ja kogukondade Euroopa!"

Küsimusele, kas ta sellise plaaniga Euroopa Parlamenti minnes ennast klouniks ei tee ja Eesti mainet ei määri, vastas Gräzin: "So what (ja mis siis - toim)! Ma mõtlen Eesti eest, mitte Eesti maine eest. Me oleme siiani teinud lollusi lademes. Mäo rist. Rail Baltic on tolade projekt. Kui ma tolaks teen kellegi, siis iseenda. Ja mis siis!"

Gräzin ennustas ka, et Euroopa Liit ei lagune, vaid "visiseb vaikselt laiali".

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: