Vabaerakond soovib topeltministrite kohtade kaotamist

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vabaerakonna esimees Andres Herkel. Autor/allikas: Sander Koit/ERR

Vabaerakond soovib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis topeltministrite kohtade kaotamist. Seoses ettevõtlus- ja infotehnoloogia minister Urve Palo ametist tagasiastumisega on selleks taaskord tekkinud head eeldused, teatas opositsioonierakond avalikus pöördumises peaministri poole.

"Topeltministrid on hägustanud valdkondade vastutusalasid, pole parandanud avalikku haldust ja on toonud kaasa uute poliitiliste ametikohtade loomise," loetles Vabaerakond pöördumises.

Vabaerakond teeb ettepaneku, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tööd jääks juhtima üks minister.

"Peaminister Jüri Ratas ja sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski peavad koos otsustama, kas see on Kadri Simson, Rene Tammist või keegi kolmas. Sellise otsuse saab teha kehtiva seadusandluse alusel," märkis erakond.

"Rene Tammist on hea spetsialist ja tal võib ministriametiks olla eeldusi, aga selline ametikohtadega žongleerimine ei tule lõpuks kellelegi kasuks," ütles Vabaerakonna esimees Andres Herkel.

Vabaerakond taunis praktikat, mille kohaselt nii sotsiaalministeeriumis kui majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis on loodud topeltministrite kohad üksnes poliitilistel põhjustel. Samuti on tarbetuks muutunud haldusreformi koordineeriva ministri koht rahandusministeeriumis, seisab pöördumises.

Vabaerakond on esitanud riigikogu menetlusse seaduseelnõu, mille järgi kaotataks kolme ministri ja seitsme nõuniku ametikohad. Antud eelnõu vastuvõtmine hoiaks lisaks vastutuse selginemisele kokku ka 450 000 eurot aastas.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: