SDE kandidaat ministrikohale on Rene Tammist

{{1533714840000 | amCalendar}}

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees Jevgeni Ossinovski avalikustab reedel Paides arvamusfestivali ajal toimuval partei juhatuse koosolekul uue ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri nime. Praegustel andmetel võtab Urve Palost tühjaks jäänud ministrikoha üle Eesti Taastuvenergia Koja juhataja Rene Tammist.

Rene Tammisti kommentaar ministriks asumise asjus on esialgu lakooniline: "Vastab tõele, et sotsiaaldemokraatliku erakonna esimees Jevgeni Ossinovski on mulle sellise ettepaneku teinud ja olen valmis kohtuma reedel Paides sotside juhatusega. Pärast seda saan anda ka pikemaid kommentaare," ütles Tammist kolmapäeval ERR-ile.

Tammist on SDE liige ning on töötanud Euroopa Parlamendi sotsiaaldemokraatide fraktsiooni energiapoliitika nõunikuna.

Ossinovski on sel nädalal uurinud toetust Tammisti kandidatuurile ning erakonna juhtpoliitikud on olnud seisukohal, et Urve Palo asemel peaks uueks ministriks saama SDE liige, mitte keegi väljaspoolt tulnud inimene.

Võimalike ministrikandidaatidena on ninetatud veel Jaanus Marrandit, Anto Liivatit ja Liisa Oviiri. Tanel Talve pakkus enda kandidatuuri ise välja. Kõigi nende kandidatuuri peavad poliitikavaatlejad vähetõenäoliseks.

Urve Palo esitas avalduse ministrikohalt lahkumiseks 23. juulil. Vabariigi valitsuse seaduse järgi on peaministril aega üks kuu, et Palo lahkumisavaldus presidendile viia. Tavaliselt on peaministril Kadriorgu minnes kaasas uue kandidaadi nimi.

Palo jätkab tööd riigikogus. Kas ta teeb seda sotsiaaldemokraatide fraktsioonis või fraktsioonituna, ei ole ta veel otsustanud.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: