Ministrikandidaadiks kinnitatud Tammist: tõmban kahele rollile joone vahele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1533895200000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Paides Arvamusfestivalil kogunenud sotsiaaldemokraatliku erakonna (SDE) juhatus kinnitas Rene Tammisti kandidatuuri ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri kohale. Tammist lubas, et lahkub taastuvenergia koja juhi kohalt, et vältida huvide konflikti.

"Pühendun sajaprotsendiliselt oma uutele väljakutsetele. Oma senisele tööle tõmban joone alla, vähem kui nädala pärast saab taastuvenergia koda uue juhi," ütles Tammist ajakirjanikele.

Oma prioriteetideks nimetas Tammist e-riigi arendamise, koostööd start-up ettevõtetega, ettevõtete ekspordipotentsiaali realiseerimise, hoonete energiatõhususe ja liigne regulatsiooni küsimused. Ta lisas, et ametist lahkuva ministri plaane ta tagasi pöörama ei hakka ehk jätkub ka üürimajade programm.

SDE esimees Jevgeni Ossinovski ütles, et Tammisti kandidatuuri osas oli juhatus üksmeelne. "Juhatus oli rõõmus ja sõbralik. Tammist on erakonna liige pikka aega. Kaalusin erinevaid variante ja vestlesin erakonnakaaslastega. Leidsime, et Tammist on inimene, kes kiiresti saab valdkonnaga lülituda ja pealegi on ta sotsiaaldemokraat olnud juba pikka aega."

Ministrina mahendab seisukohti

Vikerraadio saates "Uudis+" küsis saatejuht Mirko Ojakivi Tammistilt, mida võtta ette Auvere elektrijaamaga aastal 2030, kui taastuvkoja seisukohast saabub aeg, mil Eesti peaks sajaprotsendiliselt taastuvenergiale üle minema.

Tammist vastas, et eristab oma rolli taastuvenergia koja juhina, kellena selle seisukoha välja ütles, ministri rollist. Tammisti sõnul on Sotsiaaldemokraatliku erakonna seisukoht minna taastuvenergiale üle siiski järk-järgult, ilma lõpptähtajata.

Tulevase ettevõtlusministri kinnitusel langetab ta energeetikaalaseid otsuseid koostöös oma erakonnaga, kes töötab seisukohad välja ühisloomes.

"Samas on mul maailmavaade, ja minu selge isiklik veendumus on see, et rohetehnoloogiate arendamine on mõistlik, see on globaalne megatrend ja Eestil ei maksa sellest eemale jääda. Energiapoliitilised seisukohad erakonnas kujunevad ühisloome käigus, olgu siis valitsusdelegatsioonis, fraktsioonis, juhatuses või ka siis muus erakonna koosseisus ja ühiselt neid seisukohti ka kaitstakse," teatas Tammist, lisades, et ei häbene erakonnas ühiste seisukohtade kujundamisel oma arvamust välja öelda.

Riigikogu erakorraline istung, kus saab ametivande anda uus ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister, toimub suure tõenäosusega 22. augustil, enamus fraktsioone on selle kuupäevaga nõus.

Peaminister Jüri Ratas ütles reedl ERR-ile, et on SDE kandidaadiga ministrikohale nõus ning on valmis Tammisti kandidatuuri presidendile kinnitamiseks esitama.

Urve Palo lahkus SDE-st ja teatas, et astub ka ministrikohalt tagasi 22. juulil. "Olen kaalunud poliitikast lahkumist juba mõnda aega ja mulle tundub, et see aeg on nüüd käes. /.../ Lahkun hea tundega. Oleme nii erakonna, riigikogu kui ministeeriumi kolleegidega teinud koos palju."

Palo jätkab riigikogu liikmena, lahkuma peab asendusliikmena Liisa Oviir.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: