Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti sideoperaatorid ennustavad Euroopas rändlustasude ühtlustumist

Foto: Kirill Kudryavtsev/AFP Photo/Scanpix

Enne rändlustasude kaotamist valdas Eesti side-ettevõtteid segadus, sest Eestis on andmeside tunduvalt odavam, kui näiteks Lõuna-Euroopa riikides. Eesti operaatorid saavad seetõttu tegutseda jätkusuutlikuse mehhanismi all, mis siiski võimaldab rakendada välismaal olles veel lisatasusid.

"Tänu sellele erandile, mida Eestile võimaldati, oleme suutnud nüüd selle kulu jagada aastate peale ära, et see ei tulnud meile ühe korraga kõik sisse. See on aidanud seda asja meil ikkagi positiivsena hoida ja see võimaldab nii klientidele, kui meile järkjärgulist üleminekut, et me ei pea sundima neid uusi pakette kasutama ja teiselt poolt me ei pea seda kulu korraga sisse võtma," rääkis "Aktuaalsele kaamerale" Telia erakliendiüksuse direktor Holger Haljand.

Elisa telekomiteenuste valdkonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul võib rändlustasude täielikku ühtlustumist oodata lähiaastatel, kui Euroopa Liidus andmeside hulgihinna tase kokkulepitud miinimumini jõuab,

"Ma usun, et järgmise aastate jooksul jõuab kätte see hetk, kus me räägime Euroopa ühisest sideturust. Tõepoolest, siis ei ole vahet, kas sa oled Põhjamaade operaatorite klient või Lõunamaade operaatorite klient," lausus Ploomann.

Tehnilise järelevalve ameti hinnangul on rändlustasude ühtlustamine Euroopa Liidus tulnud neile inimestele, kes Eestist palju väljas viibivad igal juhul kasuks.

"Tarbija jaoks on välismaal käies andmeside hinnad ikkagi oluliselt vähenenud ja näha on, et sellest tulenevalt on andmesidekasutus oluliselt kasvanud. Et kui me nüüd räägime numbritest, siis andmesidekasutus on viimase aastaga suurusjärgus kümme korda suuremaks läinud. Ja kõnedest rääkides, siis ka kõnede puhul on kasv olnud märkimisväärne suurusjärk kaks korda," ütles ameti elektroonilise side teenistuse juhataja Margus Krupp.  

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: