NATO küberkaitsekoostöö keskuse senine juht Maigre siirdub küberettevõttesse ({{commentsTotal}})

NATO küberkaitsekoostöö keskuse juht Merle Maigre
NATO küberkaitsekoostöö keskuse juht Merle Maigre Autor/allikas: Siim Teder

NATO küberkaitsekoostöö keskuse senine juht Merle Maigre asub septembrist tööle küberlahendusi eksportivas Eesti ettevõttes CybExer Technologies.

Maigre on töötanud välisministeeriumis ja kaitseministeeriumis, aastatel 2005–2007 töötas Maigre Kiievis NATO Ukraina esinduse asejuhina, 2012. aastal alustas ta tööd president Toomas Hendrik Ilvese julgeolekunõunikuna ning ta jätkas samal kohal ka president Kersti Kaljulaidi juures aastatel 2016–2017. Ta on töötanud ka NATO peakorteris alliansi peasekretäri poliitikaplaneerimise üksuses ning Tallinnas Rahvusvahelises Kaitseuuringute Keskuses teadurina. NATO küberkaitsekoostöö keskuse juhataja kohale asus Maigre aasta tagasi, 30. augustil 2017.

Juulis teatas kaitsevägi, et õhuväe ülem kolonel Jaak Tarien asub alates 1. septembrist teenima NATO küberkaitsekoostöö keskuse ülemana.

"Tegemist on kindlasti põneva väljakutsega, kuivõrd uuel ametipostil põimuvad kõik valdkonnad, millega olen senises karjääris kokku puutunud - julgeoleku-, kaitse- ja välisküsimused ning kõige värskemalt küberohtude temaatika," ütles Maigre BNS-ile. "Arvestades, et CybExer Technologies'i küberõppused pälvisid alles kevadel NATO kõrge tunnustuse, siis rahvusvaheline huvi selle Eesti ettevõtte vastu on suur, mistõttu tahan selle eduloo jätkumisele anda oma panuse," lisas ta.

CybExer Technologies on juhtiv küberlahendusi eksportiv ettevõte Eestis, kelle klientideks on ligi 20 välisriigi valitsused ja rahvusvahelised organisatsioonid. CybExeri portfelli üks nõutuim toode on maailmas unikaalne ja rahvusvahelistes kaitseringkondades palju tunnustust pälvinud küberharjutusväljak suuremahuliste ja keerukate küberõppuste läbiviimiseks.

Lisaks on CybExer operatiivne partner ettevõtetele nii Eestis kui ka välismaal nende küberjulgeoleku riskide hindamisel ning reaalsete intsidentide ja kriiside lahendamisel.

Tänavu mais kuulutas NATO kommunikatsiooni- ja teabeagentuur NCIA CybExer Technologies'i oma kõrgetasemelise innovatsioonikonkursi üheks võitjaks. Vaid kaks aastat tegutsenud Eesti küberturbeettevõte saavutas kõrgeima tunnustuse andmete visualiseerimise kategoorias. NCIA tunnistas Eesti ettevõtte loodud lahenduse ISA (Integrated Scoring and Awareness for Cyber Ranges) murrangulise tähtsusega maailma tipptehnoloogiaks, mis suudab küberõppuseid esmakordselt visualiseerida, dokumenteerida, jälgida ja hinnata uudsel moel.

Tänavu jaanuaris asus samasse ettevõttesse tööle Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) senine intsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht Klaid Mägi.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: