Liitlased hakkavad taas Eesti õhuruumis treeninglende tegema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hispaania hävitajad Ämaris.
Hispaania hävitajad Ämaris. Autor/allikas: Kaitsevägi

Alates järgmise nädala algusest hakkavad liitlased taas Eesti õhuruumi väljaõppealadel treeninglende tegema.

Lennud katkesid vahepeal seetõttu, et Hispaania hävitaja lasi 7. augustil eksikombel Eesti õhuruumis välja lahinguraketi.

"Eesti julgeoleku tagamiseks on vajalik meie õhuruumis läbi viia NATO õhuturbe missiooni täies mahus, mille osaks on ka erinevate õhuturbega seotud lahingharjutuste tegemine," lausus kaitseminister Jüri Luik.

Temai sõnul on vaid nii kindlus, et siin viibivad üksused on piisavalt valmis meie õhuruumi turvalisust tagama.

"Konkreetse juhtumi uurimine on hetkel pooleli ja seda ei ole võimalik praegu täpsemalt kommenteerida, aga hetkel ei ole ühtki alust arvata, et juhtum oli tingitud õhuharjutusalade kasutuskorrast. Samuti ei olnud juhtumi käigus ohtu tsiviillennundusele," lisas Luik.

Eesti õhuruumis eksikombel välja lastud lahinguraketiga seotud asjaolude väljauurimiseks on Hispaania algatanud uurimise. Eesti kaitseväe poolt tegelevad intsidendi uurimisega õhuväe staabi lennuohutusspetsialistid.

Kaitseministeeriumi ning majandusministeeriumi lennundusohutuse ekspertide töörühm vaatab igaks juhuks üle õhuharjutusalade loomisega seotud protseduurid ja tingimused, kuigi hiljutine olukord ei olnud tingitud kehtivast korrast.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: