Investeerimisteenuseid pakkuv Admiral Markets soovib pangaks saada ({{commentsTotal}})

Admiral Markets.
Admiral Markets. Autor/allikas: admiralmarkets.ee

Praegu investeerimisteenuseid pakkuv Admiral Markets taotleb krediidiasutuse tegevusluba.

"Finantsinspektsioon on menetlusse võtnud Admiral Markets AS-i taotluse krediidiasutuse tegevusloa saamiseks," teatas ettevõte börsile, kus on noteeritud firma võlakirjad.

Admiral Markets lisas, et firmal ei ole võimalik krediidiasutuse tegevusloa taotlemise menetluse raames anda hinnanguid loa taotlemise kestvuse või eeldatava tulemuse kohta.

Krediidiasutuse tegevusloa saamine ei mõjuta Admiral Markets AS-i tegevust investeerimisteenuste ja investeerimiskõrvalteenuste osutamisel, kinnitas firma börsiteates.

Admiral Marketsi põhiäri on investeerimisteenuse vahendamine. Firma platvormi kaudu saab kaubelda näiteks metallide, valuutade ning väärtpaberitega. Suur osa ettevõtte ärist tugineb hinnavahelepingutel (CFD), mille puhul pole kaupleja tehingu vastaspool mitte mõni turu liige, vaid CFD maakler ehk siinkohal Admiral Markets.

Finantsinspektsioon selgitab enda kodulehel, et krediidiasutuse peamine ja püsiv tegevus on kaasata avalikkuselt rahalisi hoiuseid ja muid tagasimakstavaid vahendeid ning anda oma arvel laene või finantseerida muul moel.

"Ainult avalikkuselt hoiuste kaasamine annab äriühingule õiguse kasutada nime "pank". Eestis asutatud äriühingutest tohivad avalikkuselt hoiuseid kaasata ainult need, kes on saanud finantsinspektsioonilt krediidiasutuse tegevusloa," seisab inspektsiooni kodulehel.

Eestis tegevusloa alusel tegutsevaid krediiasutusi on praegu kaheksa: Inbank, LHV, SEB, Bigbank, Coop Bank, Luminor, Swedbank ja Tallinna Äripank. Lisaks tegutseb turul kaheksa välisriikide krediiasutuse filiaali ning rida ülepiirilisi pangandusteenuse pakkujaid.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: