Tselluloositehase eriplaneeringu lõpetamise korraldus valmib lähinädalatel

Janek Mäggi
Janek Mäggi Autor/allikas: Jürgen Randma/riigikantselei

Rahandusministeeriumis saab viimast lihvi korralduse eelnõu, mis lõpetab puidurafineerimistehase rajamise eelduseks olnud riigi eriplaneeringu.

Rahandusministeeriumi esindaja ütles ERR-ile, et riigihalduse minister Janek Mäggi saadab puidurafineerimistehase rajamiseks vajaliku riigi eriplaneeringu lõpetamise korralduse lähinädalatel asjaosalistele ettepanekute ja vastuväidete esitamiseks ning kooskõlastamisele.

"Lõplik riigi eriplaneeringu lõpetamise korralduse eelnõu valmib alles pärast asjaosaliste arvamuste ärakuulamist ning seejärel esitatakse valitsusele otsustamiseks," täpsustas ministeeriumi pressiesindaja.

Lõuna-Eestisse tehast rajada soovinud Est-For Investi juhatuse liige Margus Kohava ütles paari nädala eest, et Est-For ei ole ise kaalunud eriplaneeringu tagasivõtmist.

"Mida see meile annaks? Meie huvi ju kuskile pole kadunud. Miks me peaks seda tegema? Pigem on küsimus selles, et valitsus saadab mingid argumendid ja ilmselt me siis nõustume või ei nõustu nendega," ütles Kohava siis ERR-ile.

Valitsus otsustas juunikuus asuda lõpetama Tartu lähistele plaanitava tselluloositehase eriplaneeringut.

Minister Mäggi selgitas kolmapäeval Postimehele, et eriplaneeringu lõpetamisega kaob vaid planeeringu üks vorm, kuid tselluloositehas on endiselt teretulnud.

"See otsus ei tähenda, et tulevikus ei võiks Eestisse selliseid tehaseid rajada, sest jutt käib üksnes konkreetse eriplaneeringu lõpetamisest," ütles Mäggi. "Tehast on võimalik rajada kohaliku planeeringuga ehk siis tavapäraste protseduuridega."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: