Ministeerium otsustab Euroakadeemia tuleviku pärast järelevalvet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Haridus- ja teadusministeerium algatab Euroakadeemias riikliku järelevalve ning seisukoht õppeasutuse sulgemise või jätkamise üle kujundatakse lähtuvalt nii järelevalve tulemustest kui kõrg- ja kutsehariduse kvaliteediagentuuri värskest akrediteerimisaruandest.

Eesti Kõrg- ja Kutsehariduse Kvaliteediagentuur (EKKA) otsustas Euroakadeemia institutsionaalsel akrediteerimisel õppeasutust mitte akrediteerida.

Haridusministeeriumi asekantsleri Indrek Reimandi sõnul alustab ministeerium Euroakadeemias võimalikult kiiresti riiklikku järelevalvet.

"Tulemustest sõltuvalt võime algatada koolilt õppe õiguste äravõtmise või anda Euroakadeemiale kaheaastase tähtaja puuduste kõrvaldamiseks," märkis Reimand. "Juhul, kui kool kaotab õppe õigused, peame esmatähtsaks, et praeguste tudengite õigused oleks tagatud," ütles Reimand, lisades, et Euroakadeemial tuleb siis koostöös ministeeriumiga korraldada õppuritele võimalus jätkata õpinguid mõnes muus õppeasutuses.

Euroakadeemia akrediteeringuta jätnud hindamiskomisjon heitis koolile muu hulgas ette olukorra halvenemist võrreldes eelmise institutsionaalse akrediteerimisega kolm aastat tagasi, eelmise hindamise parandussoovituste täitmata jätmist, puudusi personaliarenduses ja muud.

Kõik Eestis tegutsevad kõrgkoolid peavad vähemalt korra seitsme aasta jooksul läbima institutsionaalse akrediteerimise. Institutsionaalne akrediteerimine on välishindamine, mille käigus hinnatakse kõrgkooli juhtimise, töökorralduse, õppe- ja teadustegevuse ning õppe- ja uurimiskeskkonna vastavust õigusaktidele, ülikooli eesmärkidele ja arengukavale. Hindamise viib läbi rahvusvaheline ekspertkomisjon, kelle hindamisaruande põhjal langetab akrediteerimisotsuse EKKA kõrghariduse hindamisnõukogu. Osahinnangute põhjal otsustab hindamisnõukogu, kas akrediteerida kõrgkool seitsmeks aastaks või kolmeks aastaks. Hindamisnõukogul on võimalik kehtestada ka kõrvaltingimusi, mille tähtajaks täitmata jätmine võib kaasa tuua algse hindamistähtaja lühendamise.

Euroakadeemia läbis institutsionaalse akrediteerimise esimest korda 2015. aastal ja sai akrediteeringu kolmeks aastaks.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: